Trwa ładowanie...

Byli pewni, że 11-letni syn Roda Stewarta dostał zawału na boisku. "Zrobił się siny, nieprzytomny"

 Kamil S. Sikora
10.12.2022 21:45
Myśleli, że syn Roda Stewarta dostał zawału na boisku. "Zrobił się siny, nieprzytomny"
Myśleli, że syn Roda Stewarta dostał zawału na boisku. "Zrobił się siny, nieprzytomny" (Instagram)

Brytyjski piosenkarz Rod Stewart ujawnił w jednym z najnowszych wywiadów, że przeżył chwile grozy, gdy jego 11-letni syn Aiden trafił do szpitala z podejrzeniem zawału serca. - Zrobił się siny i był nieprzytomny – relacjonował rockman.

Rod Steward był pewny, że jego 11-letni syn ma zawał
Rod Steward był pewny, że jego 11-letni syn ma zawał (Instagram)

1. Syn Roda Stewarta stracił przytomność na meczu

77-letni brytyjski piosenkarz Rod Stewart w rozmowie z magazynem "FourFourTwo’" zdradził, że podczas gry w piłkę nożną jego najmłodszy syn ze związku z Penny Lancaster stracił przytomność.

11-latka przetransportowano pogotowie do szpitala. Medycy podejrzewali, że Aiden miał zawał serca. Po wykonaniu szczegółowych badań okazało się, że serce chłopca jest zdrowe. Lekarze stwierdzili, że był to atak paniki.

- Myśleliśmy, że to atak serca. Zrobił się siny i był nieprzytomny, dopóki się nie uspokoił. To było okropne, ale okazało się, że to atak paniki. Grał w drużynie Hoops w Szkocji i chciał się dobrze zaprezentować dla swojego taty – powiedział Stewart w wywiadzie.

2. Atak paniki czy zawał? Jak je odróżnić?

Te dwie dolegliwości mogą dawać podobne objawy, należą do nich: silny ból w klatce piersiowej, nierównomierny oddech, mdłości, pocenie się, uczucie kłującego bólu. Mogą doprowadzić też do utraty przytomności.

W przypadku ataku paniki ludzie doświadczają irracjonalnych obaw i lęków, a sam napad najczęściej mija po kilku minutach. Rzadko zdarzają się epizody dłuższe niż 30 minut, ale znane są przypadki pacjentów, u których napad trwał nawet kilka godzin.

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów, należy jak najszybciej wezwać pogotowie ratunkowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze