Trwa ładowanie...

Byli pewni, że to grypa żołądkowa. Po kilku miesiącach 8-latek zmarł

Avatar placeholder
19.01.2023 10:56
Byli pewni, że to grypa żołądkowa. 8-latek zmarł kilka miesięcy później
Byli pewni, że to grypa żołądkowa. 8-latek zmarł kilka miesięcy później (Facebook)

Kiedy ośmioletni Isaiah zaczął wymiotować, wszyscy uznali, że to nic groźnego. Nawet lekarz przyznał, że jest to jedynie grypa żołądkowa. Jednak kiedy objawy się nasiliły, badania wykazały, że w mózgu chłopca znajduje się ogromny guz. Isaiah zmarł osiem miesięcy później.

Isaiah miał osiem lat
Isaiah miał osiem lat (Facebook)

1. Objawy guza mózgu zmyliły lekarza

Ośmioletni Isaiah Jarrett z Birmingham (Wielka Brytania) skarżył się na bóle głowy, wymiotował i był bardzo osłabiony. Kiedy mama zaprowadziła go do lekarza, ten stwierdził, że chłopiec ma grypę żołądkową, przepisał leki i odesłał do domu.

Jednak po pewnym czasie, gdy objawy nie ustąpiły, a chłopiec zaczął wymiotować krwią, kobieta zażądała przeprowadzenia szczegółowych badań. Wtedy też okazało się, że w mózgu Isaiaha znajduje się ogromny guz.

Zobacz film: "2-miesięczna dziewczynka zaczęła wymiotować krwią. Była bierną palaczką"

- Miałam pustkę w głowie. Mówili mi, że to kwestia żołądka. Nigdy nie pomyślałabym, że mój synek może mieć guza mózgu – mówi Dena, mama chłopca.

2. Medulloblastoma u dziecka

Isaiah został od razu zakwalifikowany do operacji. Cały zabieg trwał ponad 15 godzin, a późniejsze badania histopatologiczne wykazały, że jest to rdzeniak zarodkowy - złośliwy nowotwór zwany również medulloblastomą. Niestety przez umiejscowienie guza chłopiec stracił możliwość mówienia.

- Po pierwszej operacji już nie usłyszałam jego głosu. W końcu nauczył się komunikować za pomocą gestów i szeptów. Wszystko, co mogło pójść nie tak, poszło nie tak - mówi mama.

Po operacji chłopiec przeszedł intensywną chemio i radioterapię, jednak nie dały one oczekiwanych rezultatów. Nowotwór rozprzestrzenił się na pień mózgu i kręgosłup. Ośmiolatka nie dało się uratować. Zmarł 20 lipca ubiegłego roku.

Mama chłopca Dena postanowiła dołączyć do organizacji charytatywnej Brain Tumor Research, by zebrać fundusze na działania fundacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze