Trwa ładowanie...

Nauczycielkę zaniepokoiło oko 6-latka. Okazało się, że został mu rok życia

Avatar placeholder
17.01.2023 12:36
Nauczycielkę zaniepokoiło oko 6-latka. Okazało się, że został mu rok życia
Nauczycielkę zaniepokoiło oko 6-latka. Okazało się, że został mu rok życia (Facebook)

To był zwykły szkolny dzień. Nic nie zapowiadało, że wkrótce rodzice sześcioletniego Jaydena usłyszą druzgocącą diagnozę dotyczącą ich synka. Wszystko zaczęło się od tego, że nauczycielka zauważyła, że coś dziwnego dzieje sie z jego okiem.

Pierwszym objawem glejaka był zez
Pierwszym objawem glejaka był zez (Facebook)

1. Dziwny objaw w oku

Sześcioletni Jayden Lamerton z Plymouth (Wielka Brytania) zawsze był bardzo zdrowym, wesołym i pomocnym chłopcem. Niestety wszystko zmieniło się 21 grudnia, kiedy jego nauczycielka zauważyła, że coś dziwnego dzieje się z jego okiem. Kobieta od razu zawiadomiła mamę chłopca Chelsea, która następnie zabrała go do szpitala.

Po wykonaniu badań w Bristol Hospital lekarz uznał, że ze wzrokiem Jaydena jest wszystko w porządku. Jednak zaniepokoiło go to, że oko zezuje do wewnątrz i skierował chłopca na tomografię komputerową.

Zobacz film: "Wczesne objawy raka jajnika"

Dwa tygodnie później rodzina otrzymała druzgocącą wiadomość. Okazało się, że Jayden ma rozlanego glejaka pnia mózgu (DIPG), obszaru odpowiedzialnego za szereg najważniejszych funkcji organizmu (takich jak oddychanie, regulacja ciśnienia, czy sen) i pozostało mu tylko około 12. miesięcy życia.

- To najgorszy koszmar dla rodzica - mówi ojciec chłopca, Jamie w rozmowie z Liverpool Echo. - Walczymy, ale usłyszeliśmy, że może nie dożyć do swoich urodzin - dodaje.

2. Spełnianie marzeń chłopca

Mimo terminalnej diagnozy Jayden zostanie poddany radioterapii, by mógł zyskać jak najwięcej czasu. Rodzina chce mu stworzyć jak najlepsze warunki i spełnić wszystkie marzenia sześciolatka. Ze względu na to, że chłopiec jest wielkim fanem piłki nożnej i kibicuje Liverpoolowi, wkrótce będzie mógł obejrzeć mecz na żywo.

- To jedno z jego największych marzeń. Mamy nadzieję, że uda się poznać niektórych graczy - mówi Jamie. - Chcemy spełnić jego marzenia, a musimy zrobić to wszystko w bardzo krótkim czasie... Zamiast celebrować każdą chwilę. Żadna rodzina nie powinna tego doświadczyć - dodaje.

Jayden może nie dożyć urodzin
Jayden może nie dożyć urodzin (Facebook)

Ponadto rodzina otworzyła zbiórkę na spełnienie marzeń chłopca i tworzenie wspaniałych wspomnień. Pozostałe wpłaty zostaną przekazane na organizację charytatywną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze