Trwa ładowanie...

Dlaczego nie warto uprawiać seksu po alkoholu? 5 dobrych powodów

Avatar placeholder
27.12.2018 10:11
Istnieje wiele powodów dla których nie warto uprawiać seksu po alkoholu
Istnieje wiele powodów dla których nie warto uprawiać seksu po alkoholu (123RF)

Wiele osób sądzi, że seks i alkohol to doskonały pomysł. W końcu procenty dodają odwagi i pewności siebie. A jednak, zdaniem ekspertów randka z dużą ilością alkoholu to wyjątkowo zły pomysł. Może skończyć się zupełnie inaczej niż tego oczekujemy.

1. Zmniejszony popęd seksualny

Gdy podczas randki wypijemy kieliszek wina najprawdopodobniej nie popsuje on nam reszty wieczoru. Jednak zbyt duża ilość takich napojów wpływa na nasz nastrój, który może się gwałtownie pogorszyć. Co więcej, naukowcy dowiedli, że alkohol zmniejsza popęd seksualny.

2. Mniejsza sprawność seksualna

Wysokoprocentowe trunki mają także wpływ na sprawność seksualną. Pijanym kobietom trudniej osiągnąć orgazm. Badacze zaobserwowali również, że po wypiciu zbyt dużej ilości alkoholu zmniejsza się nawilżenie pochwy. Mężczyźni z kolei mogą mieć problemy z erekcją. Niektóre badania wskazują, że dotyczy to aż 40 proc. z nich.

3. Brak zgody na seks

Niestety, zdarza się też, że pod wpływem alkoholu ludzie decydują się na stosunek seksualny z osobami, na które na trzeźwo nie zwróciliby uwagi. Co więcej, badania dowodzą, że brak zgody obu partnerów na seks po alkoholu to poważny problem. Badania amerykańskich naukowców z Georgia Health Sciences University pokazały, że prawie 40 proc. respondentów nie widziało problemu w tym, że kobieta, z którą chcą uprawiać seks była pijana.

4. Seks bez zabezpieczeń

Zobacz film: "5 mitów na temat seksu"

Niestety, seks po alkoholu to też często niebezpieczny seks. Wiele osób będąc pod wpływem zapomina o używaniu prezerwatyw, które nie tylko zabezpieczają przed ciążą, ale także chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Eksperci z Addictions.com przedstawili badania, w których 13 proc. ankietowanych przyznało, że zostało rodzicami ponieważ uprawiało seks bez zabezpieczenia właśnie po alkoholu. Brak prezerwatywy, szczególnie podczas seksu z przypadkowym partnerem bądź partnerką, niesie ze sobą także ryzyko chorób wenerycznych.

5. Zdrada po alkoholu

Alkohol często sprawia, że tracimy zdolność racjonalnego myślenia. Działamy pod wpływem emocji i otumanieni procentami nie myślimy o skutkach naszego postępowania. Dlatego eksperci są zgodni co do tego, że do zdrady dochodzi częściej właśnie pod wpływem alkoholu. 23 proc. ankietowanych przyznało, że byli pijani, gdy zdradzili partnera lub partnerkę.

Zanim więc sięgniemy po alkohol i zdecydujemy się na seks warto pamiętać o konsekwencjach, które mogą pojawić się jeszcze tej samej nocy lub tuż nazajutrz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze