Pij, nie żałuj sobie. Nic tak nie regeneruje wątroby i jelit
Sezon infekcyjny rozkręca się coraz szybciej, więc warto już teraz zadbać o wsparcie odporności dziecka i sięgnąć po kefir. Ten bogaty w dobroczynne bakterie napój zapewni wsparcie jelitom, a tym samym całemu organizmowi. Świetnie działa też na zęby, zapobiegając próchnicy.
1. Naturalna ochrona
Prozdrowotne właściwości kefiru wykorzystuje się od wieków. Ten fermentowany napój mleczny niesie ze sobą wiele korzyści i wspiera profilaktykę sezonowych infekcji. By chronić dziecko przed wirusami i bakteriami, które zaczną niebawem atakować na potęgę, warto posłuchać ekspertów i sięgnąć po ten dobroczynny napój.
Poleca go m.in. dietetyczka Amber Sommer, wskazując na zawartość pożytecznych bakterii. Kefir ma ich więcej niż jogurt, a także zawiera kluczowe dla organizmu witaminy D i z grupy B oraz wapń i magnez.
Wystarczy już jedna szklanka, by organizm odczuł to wsparcie.
Zawarte w kefirze pożyteczne drobnoustroje dbają o jelita (pomogą m.in. przy zaparciach i biegunkach), a tym samym wpływają na zdrowie całego organizmu. To naturalne wsparcie m.in. dla układu krążenia i kości (również dzięki witaminie D i fosforowi) oraz zębów (chroni przed rozwojem próchnicy).
2. Zwalcza szkodliwe bakterie
Na możliwości kefiru wskazują także eksperci z Cleveland Clinic. Wskazują, że pomaga on zwalczać bakterie takie jak E. cola czy Salmonella, a w badaniach laboratoryjnych dotyczących zwalczania szkodliwych drobnoustrojów, był równie skuteczny, jak antybiotyki.
Ponadto kefir, pomaga także obniżyć poziom glukozy we krwi, a dzięki zawartości magnezu oraz białka, którego ma więcej niż jajko, jest ważny dla mięśni.
Jest również korzystny dla wątroby, a badanie naukowe opublikowane w czasopiśmie "Nature" wykazało nawet, że łagodzi uszkodzenia wątroby wywołane niealkoholową stłuszczeniową chorobą wątroby (NAFLD). To poważne schorzenie jest niestety rozpoznawane także u dzieci.
Przy wyborze kefiru warto czytać etykiety, bo kupując smakowe wersje, możemy się naciąć na sporą dawkę cukru. Tymczasem w diecie dziecka powinno go być jak najmniej ze względu na szkodliwy wpływ na zdrowie.
Do diety należy wprowadzać kefir sukcesywnie i przyzwyczajać organizm do dobrego źródła probiotyków. Nadmierna ilość na samym początku może wywołać dyskomfort trawienny.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl