Dziewczynka przechodzi rzadką wieloorganową transplantację
Podczas gdy większość dziewczynek w jej wieku słodko spała, 8-letnia Kyree Beachem została przewieziona wcześnie w środę na salę operacyjną, gdzie przeszła trwającą ponad 12 godzin potrójną transplantację.
Jak mówi mama dziewczynki, Nan Beachem, jej córka od urodzenia cierpi na chorobę Hirschsprunga. Występuje ona u nowo narodzonych dzieci i objawia się brakiem komórek nerwowych w mięśniach okrężnicy.
To nie jest pierwszy przeszczep u Kyree. W styczniu 2010 roku otrzymała izolowany przeszczep jelita cienkiego. Jednak 10 dni później jej organizm go odrzucił. Jak tłumaczy Nan, trzy miesiące później została wciągnięta na listę oczekujących na przeszczep jelita cienkiego, jednak wraz z biegiem czasu uszkodzenia w obrębie wątroby narastały, przez co zrodziła się potrzeba transplantacji wieloorganowej.
Stan Kyree się pogarszał, jednak udało się znaleźć dawcę. Dziewczynka czekała na przeszczep przez pięć lat. Kyree została przewieziona na salę operacyjną szpitala dziecięcego w Pittsburghu o 2 nad ranem. Otrzymała trzustkę, wątrobę i jelito cienkie.
Rick Lofgren, szef Towarzystwa Transplantacji Dziecięcej, mówi, że transplantacje wieloorganowe są rzadkie, a kombinacja przeszczepów Kyree jest nawet rzadsza. Jak dodaje, większość zabiegów stanowią pojedyncze wszczepienia nerki, serca, płuca czy wątroby. Wiele osób nazywa potrójną transplantację Kyree cudem.