Trwa ładowanie...

Fryzjerka się przeraziła. Wstrząsające odkrycie na głowie 13-latki

Avatar placeholder
15.12.2023 12:26
Fryzjerka była w szoku
Fryzjerka była w szoku (TikTok)

21-letnia fryzjerka opowiada o swojej nietypowej specjalizacji, zajmuje się bowiem usuwaniem wszy. W swojej karierze widziała wiele, ale tym razem nawet ona była w szoku. Na jej fotel często trafiają dzieci z prawdziwym stadem tych pasożytów we włosach, ale przypadek tej 13-latki zapamięta na długo.

21-latka ma nietypowe zajęcie
21-latka ma nietypowe zajęcie (TikTok)

1. Kobieta usuwa wszy z głów dzieci

Rachel Maroun z Sydney w Australii dzieli się z internautami tajnikami jej pracy. Kobieta jest fryzjerką oraz zajmuje się profesjonalnym usuwaniem wszy. Trafiają do niej osoby, które mają problem z tymi pasożytami. Często są to dzieci, wśród których bywają naprawdę ciężkie przypadki.

Fryzjerka relacjonuje, że na głowie jednego chłopców, którym się zajmowała, było więcej wszy niż włosów. Usuwanie pasożytów z włosów innej dziewczynki zajęło łącznie 9 godzin.

Mimo to 21-latka lubi swoją pracę.

- Jestem przyzwyczajona do reakcji obrzydzenia u ludzi, gdy dowiadują się, czym się zajmuję. W pewnym momencie byłam jedyną specjalistką w kraju, ponieważ nikt nie chciał wykonywać podobnych zabiegów - wyznaje Rachel. - Każdego dnia cieszę się, że mogę zmienić czyjeś życie na lepsze w tak krótkim czasie - dodaje.

2. Specjalistka przyjęła 13-latkę. Była w szoku, gdy ją zobaczyła

Rachel w swojej karierze widziała już wiele, ale gdy do jej gabinetu weszła trzynastolatka z głową opanowaną przez stado wszy, nawet ona lekko się przeraziła. Chciała jednak oszczędzić dziewczynce piękne i długie włosy.

Na głowie dziewczynki znajdowało się dużo jajeczek, widać było także ruszające się małe pasożyty, które podczas pracy fryzjerki spadały na kark, ramiona i nogi 13-latki. Wszy były na podłodze, a nawet na podeszwach butów. Kobiecie udało się jednak oczyścić głowę dziewczynki, mimo że był to mozolny i długotrwały proces. Poniżej znajduje się nagranie, jednak ostrzegamy, że widok może być dla niektórych drastyczny.

3. Ekspertka radzi, jak zapobiec inwazji wszy

Kobieta, jako że pracuje z ludźmi cierpiącymi z powodu wszy na co dzień, daje rodzicom kilka wskazówek, jak zapobiec zarażeniu, oraz jak rozpoznać pierwsze objawy wszawicy. Rachel radzi, by nosić włosy ciasno upięte, ponieważ wszy najłatwiej chwytają się luźno i swobodnie zwisających pasm oraz kosmyków. Poleca zaplatanie warkoczy albo ciasne koki.

Początki wszawicy głowy nie zawsze dają jednoznaczne objawy. Są to:

  • niewielkie, przytwierdzone do nasady włosów gnidy o lekko spłaszczonej strukturze mają biały lub jasnożółty kolor. Dlatego łatwo pomylić je z łupieżem,
  • z czasem pojawia się jednak świąd spowodowany ukąszeniami przez dorosłe osobniki żywiące się krwią. Te niewielkie pasożyty możemy dostrzec uważnie odgarniając włosy
  • świąd staje się coraz bardziej dokuczliwy, a na skórze głowy malucha pojawiają się niewielkie strupki na skutek uporczywego drapania.

Szybka reakcja jest bardzo ważna, ponieważ wszy z włosów dziecka błyskawicznie mogą zaatakować pozostałych domowników. Do zwalczania wszawicy konieczne jest zastosowanie odpowiednich preparatów, które skutecznie likwidują pasożyty. Można je zakupić w aptece.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze