Trwa ładowanie...

Jak pielęgnować skórę wokół oczu?

Avatar placeholder
02.07.2019 13:29
Jak pielęgnować skórę wokół oczu?
Jak pielęgnować skórę wokół oczu? (123rf)

Skóra pod oczami jest bardzo cienka i delikatna. Nie chroni jej warstwa lipidowa, dlatego też najszybciej się starzeje. Zmarszczki pojawiają się w tej okolicy najczęściej. Ślad swój pozostawiają również godziny spędzone przed monitorem, nieprzespane noce, błędy w pielęgnacji. Na szczęście, jest sporo sposobów, które pomogą nam w tym trudnym problemie i naprawią skutki grzechów kosmetycznych.

spis treści

1. Niezbędny demakijaż oczu

Dobrze zmyte kosmetyki, którymi malujesz oczy, są warunkiem prawidłowej pielęgnacji. Gdy zaniedbasz codzienny demakijaż, resztki cieni bądź tuszu mogą podrażniać powieki i spojówki, a nawet utrudnią regenerację skóry. Na rynku kosmetycznym jest wiele preparatów, dzięki którym usuwanie makijażu będzie szybkie i przyjemne, np.: płyny micelarne, dwufazowe, mleczka. Zmywają one makijaż i dodatkowo łagodzą podrażnienia.

Nasącz płatek preparatem, przyłóż do rzęs i powieki. Musisz poczekać kilka sekund, następnie przesuwaj delikatnie płatek od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka. Nie wolno rozciągać i trzeć skóry. Musisz powtarzać to dotąd, aż płatek zupełnie będzie czysty. Gdy używasz pianki bądź żelu, musisz najpierw wmasować go na nawilżoną skórę, a następnie dokładnie spłukać.

2. Staraj się nawilżać skórę pod oczami

Na czystą skórę zaleca się nałożenie kremu, który jest przeznaczony do pielęgnacji okolic oczu. Te kosmetyki mają lekką konsystencję , łatwo się wchłaniają i rozprowadzają. Często również pozbawione są zapachu, aby nie uczulały.

Zobacz film: "Pomysły na wspólne, rodzinne spędzanie czasu"
Skóra pod oczami jest bardzo cienka i delikatna
Skóra pod oczami jest bardzo cienka i delikatna

Posiadają za to wyciągi z roślin i witaminy, dzięki którym nasza skóra będzie długo nawilżona, poprawi się jej mikrokrążenie, złagodzone zostaną podrażnienia oraz stymulowana będzie synteza kolagenu. Wieczorem zaleca się nakładanie grubszej warstwy kremu pod oczy, dzięki czemu w nocy będzie działał on jako maseczka nawilżająco-odżywcza. Pamiętaj, aby delikatnie rozprowadzać krem pod oczy, nie naciągając skóry.

To też warto wiedzieć

3. Ukrywaj cienie pod oczami

Zasiniaczenie oczu jest często dolegliwością dziedziczną. Powstaje najczęściej, gdy mamy płytkie unaczynienie skóry. Za to efekt podpuchniętych oczu, inaczej worków pod oczami, często znajduje swą przyczynę w zaburzeniach pracy nerek. Jak poradzić sobie z workami pod oczami? Na rynku jest wiele kosmetyków, które ci w tym pomogą!

Doskonale sprawdzają się kremy pod oczy z witamin (najlepiej C i K), z wyciągiem z roślin (kasztanowiec,świetlik, arnik, miłorząb) oraz z dodatkiem kofeiny. Na pewno poprawią one elastyczność naczyń krwionośnych i mikrokrążenie. Musisz jednak pamiętać, aby używać ich regularnie i nie zrazić się brakiem szybkich efektów. Bądź cierpliwa, po kilku tygodniach na pewno je zauważysz!

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze