Trwa ładowanie...

Jej syn nie mógł oddychać. Uratowała go zamrażarka

Avatar placeholder
22.02.2021 13:18
Zimne powietrze może łagodzić obrzęk krtani
Zimne powietrze może łagodzić obrzęk krtani (123RF)

Czy zamrażarka może mieć coś wspólnego z ratowaniem życia? Okazuje się, że tak. Udowodniła to mieszkanka Łodzi, która zaniosła swojego chorego syna do zamrażarki. Chłodne powietrze uratowało 2-latka przed uduszeniem.

Express Ilustrowany opisał historię chorego 2-latka. Do zdarzenia doszło w Łodzi, w dzielnicy Teofilów. Co się wtedy wydarzyło? Nad ranem chłopiec zaczął kaszleć. Niestety, okazało się, że to nie jest zwykłe zakrztuszenie, które przechodzi po kilku chwilach. Kaszlał coraz bardziej i stawał się siny. Nie mózgł oddychać.

Rodzice chłopca zaczęli działać natychmiast. Ojciec zadzwonił na pogotowie. Z kolei matka w tym czasie zaniosła dziecko do kuchni i otworzyła zamrażarkę. Posadziła go w ten sposób, aby mógł oddychać zimnym powietrzem. Skąd przyszedł jej do głowy taki pomysł? W rozmowie z dziennikarzami kobieta wyznała, że w jej rodzinie miała miejsce podobna sytuacja. Gdy usłyszała, jak kaszle jej dziecko przypomniała sobie, że w tamtym przypadku lekarz radził oddychać zimnym powietrzem.

Ta prosta metoda okazała się skuteczna. 2-latek uspokoił się i zaczął normalnie oddychać. Z samego rana kobieta zabrała go do lekarza. Okazało się, że chłopiec cierpi na ostre zapalenie krtani, które wywołało obrzęk górnych dróg oddechowych i nocny atak kaszlu.

Zobacz film: "Dziecko mogło umrzeć przez lizaka. Matka ostrzega innych rodziców"

Jak wskazuje w rozmowie z "EI" ekspert dr Beata Szadkowska-Opasiak, zimne powietrze łagodzi obrzęk krtani. Lekarka podkreśliła, że w takich sytuacjach wystarczy otworzyć okno. Wykorzystanie zamrażalnika w tej sytuacji uważa za oryginalny pomysł. Jej zdaniem jednak jeżeli metoda okazała się skuteczna, to jest to również dobre rozwiązanie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze