Trwa ładowanie...

Kiedy powinieneś pójść do okulisty?

Avatar placeholder
22.06.2017 13:15
Kiedy powinieneś pójść do okulisty?
Kiedy powinieneś pójść do okulisty?

Jednym z najważniejszych zmysłów jest wzrok. Dlatego też musimy szczególnie zadbać o zdrowie naszych oczu. Kiedy wybrać się do okulisty? Oczywiście wtedy, gdy ostrość naszego widzenia zawęża się. Choroby oczu najczęściej łatwo jest wyleczyć, jednak muszą być one wykryte w początkowej fazie rozwoju.

spis treści

1. Odwiedź okulistę

Specjalistę należy odwiedzić przede wszystkim wtedy, gdy zaobserwujemy mrużenie oczu podczas oglądania telewizji lub czytania książki. Niepokojące może być ciągłe mruganie i stany zapalne powiek.

Do okulisty należy się udać, wtedy gdy bolą nas oczy, źle widzimy, musimy mrużyć oczy przy czytaniu czy patrzeniu na telewizor
Do okulisty należy się udać, wtedy gdy bolą nas oczy, źle widzimy, musimy mrużyć oczy przy czytaniu czy patrzeniu na telewizor (123RF)
Zobacz film: "Jak zadbać o prawidłowe relacje z dzieckiem?"

W związku z tym, że niektóre choroby mają podłoże genetyczne, powinniśmy korzystać z okresowych badań wzroku. Niestety, wielu pacjentów zgłasza się do lekarza, gdy choroba jest już zaawansowana.

6 faktów i mitów na temat higieny wzroku
6 faktów i mitów na temat higieny wzroku [6 zdjęć]

Większość ludzi jest świadomych niekorzystnego wpływu promieniowania UV na skórę. Rzadko jednak pamiętamy

zobacz galerię

2. Badanie wzroku

Standardowe badanie wzroku nie jest czasochłonne. Jednak w wyniku jego rezultatów okulista może zlecić inne analizy (np. badanie zaburzeń wzroku, ustalenie rozstawu źrenic, badanie ostrości wzroku, krzywizny gałki ocznej itp.) Po przeróżnych zabiegach lekarz decyduje o tym, czy wzrok trzeba skorygować.

Musisz to wiedzieć

3. Soczewki a okulary

Pamiętajmy, by nigdy nie kupować okularów na własną rękę. Tego typu przedmiot może jeszcze bardziej pogorszyć wzrok. Soczewki należy dobrać razem z lekarzem. Miejmy na względzie to, że muszą być one nieco słabsze. W ten sposób zmusimy narząd wzroku do pracy.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze