Trwa ładowanie...

Lekarze zamarli, gdy zobaczyli zdjęcie. Igła wbiła się dziecku w serce

Avatar placeholder
15.12.2023 12:42
Dziecko połknęło igłę
Dziecko połknęło igłę (YouTube: cpnews 161)

Pięciomiesięczne niemowlę trafiło do szpitala z niepokojącymi objawami. Po serii badań okazało się, że w jego ciele znajduje się czterocentymetrowa igła, która wbiła się w serce. Dziecko cudem uniknęło śmierci.

spis treści

1. Igła do szycia wbiła się w serce

Jak donosi brytyjski "Mirror", do szpitala dziecięcego Xi'an w prowincji Shaanxi w północno-zachodnich Chinach przestraszeni rodzice przywieźli pięciomiesięczne niemowlę. Dziecko miało niekontrolowane drgawki i było nieprzytomne. Lekarze niezwłocznie wykonali badania, by znaleźć przyczynę ciężkiego stanu dziecka.

Zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej dało odpowiedź, która zszokowała nawet lekarzy. W ciele dziecka była czterocentymetrowa igła do szycia. Przebiła ścianę żołądka maleństwa, a następnie wbiła się w lewą komorę serca.

Zobacz film: "Niemowlę prawie umarło przez pocałunek"

Dziecko natychmiast trafiło na stół operacyjny, a medycy rozpoczęli operację ratującą życie.

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay )

2. Operacja się udała

Na szczęście chirurgom udało się pomyślnie usunąć igłę z organizmu niemowlęcia. Dziecko przewieziono na oddział intensywnej terapii, aby monitorować jego powrót do zdrowia oraz zająć się dalszym leczeniem. Choć zdaniem lekarzy operacja się udała, to jeszcze nie wiadomo, jak długo dziecko będzie musiało pozostać w szpitalu.

Jak podaje portal mirror.co.uk, rodzice pięciomiesięcznej dziewczynki nie mają pojęcia, w jaki sposób tak duża igła trafiła do buzi ich córki. Najprawdopodobniej dziecko musiało włożyć ją do ust i połknąć, choć ciężko sobie to wyobrazić.

Rodzice są wdzięczni lekarzom za uratowanie życia ich dziecka i uważają, że to prawdziwy cud, że maleństwu nic poważnego się nie stało. Historia ta jest przestrogą dla wszystkich, aby usuwać z zasięgu dzieci wszelkie niebezpieczne, ostre przedmioty, które mogą być dla nich zagrożeniem. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do prawdziwej tragedii. Przy tak małych dzieciach trzeba mieć oczy dookoła głowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze