Trwa ładowanie...

Medycyna naturalna w depresji sezonowej

Depresja sezonowa częściej dotyka ludzi około 20.–30. roku życia. Objawy mogą nasilać się wraz z wiekiem. Brak leczenia lub nieodpowiednia terapia często kończy się w przypadku depresji sezonowej samobójstwem. Co przyczynia się do zachorowania na depresję sezonową? Jak medycyna naturalna może wspomóc leczenie tej choroby?

Zobacz film: "Ciekawe gry i zabawy dla całej rodziny"
spis treści

1. Przyczyny depresji sezonowej

Główną przyczyną depresji sezonowej jest zmienny cykl warunków meteorologicznych na danym obszarze. Wraz z kolejnymi porami roku zmienia się bowiem natężenie światła, a co za tym idzie ogólna aktywność także ulega zmianie. Skutkuje to problemami z zasypianiem, wydzielaniem niektórych hormonów i w rezultacie pogorszeniem apetytu, sennością, problemami z koncentracją, a nawet z pojawieniem się większego zapotrzebowania na słodycze. Wszystko za sprawą mniejszej ilości słońca w okresie jesienno-zimowym.

5 symptomów zaburzeń psychicznych u dziecka
5 symptomów zaburzeń psychicznych u dziecka [6 zdjęć]

U dzieci zaburzenia psychiczne przebiegają inaczej niż u dorosłych, dlatego trudno je od razu wychwycić.

zobacz galerię

2. Medycyna naturalna w walce z depresją

Medycyna naturalna ma coraz większe znaczenie w walce z depresją sezonową. Co więcej, preparaty pochodzenia roślinnego mogą wspomóc również niektóre objawy nerwicy. Działają bowiem uspokajająco, przywracają poziom serotoniny i noradrenaliny – poziom tych hormonów spada przy depresji. Ponadto preparaty roślinne wspomagają leczenie i dają pozytywne efekty nawet u 50 proc. chorych na depresję.

Na depresję sezonową ludzie chorują w okresie jesienno - zimowym
Na depresję sezonową ludzie chorują w okresie jesienno - zimowym

3. Dobroczynna moc szafranu

To musisz wiedzieć:

Dobroczynne działanie ziół może przynieść polepszenie nastroju. Warto zatem wiedzieć, które składniki przywracają równowagę emocjonalną i wykorzystać je w walce z obniżonym nastrojem, który nie zawsze musi od razu oznaczać depresję. Składniki, które poprawiają samopoczucie, to: szafran, żeń – szeń, witaminy z grupy B. Odpowiednie połączenie powyższych składników może zmniejszyć stres i wspomóc działanie układu nerwowego.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.