Trwa ładowanie...

Usłyszała, że lepiej dokonać aborcji. Tak wygląda jej córka po latach

Avatar placeholder
15.07.2022 21:30
Miała urodzić dziecko z Zespołem Downa. Słowa lekarza nią wstrząsnęły
Miała urodzić dziecko z Zespołem Downa. Słowa lekarza nią wstrząsnęły (https://www.facebook.com/livelovelaughwithlily/)

Emily McCain miała 24 lata, gdy pierwszy raz zaszła w ciążę. W trzynastym tygodniu dowiedziała się, że dziecko urodzi się z zespołem Downa. Kolejne testy potwierdziły diagnozę. To, co Emily usłyszała od lekarza zaszokowało ją.

spis treści

1. Podejrzenie urodzenia dziecka z zespołem Downa

Emily McCain zaszła w upragnioną ciążę w wieku 24 lat. W 13. tygodniu miała rutynowe badanie, które pokazało, że ma 1 na 78 szans na urodzenie dziecka z zespołem Downa. Zwykle, dla kobiet w jej wieku prawdopodobieństwo urodzenia dziecka z taką wadą wynosi 1 do 1200.

Lily urodziła się z zespołem Downa. Lekarz namawiał jej mamę do aborcji
Lily urodziła się z zespołem Downa. Lekarz namawiał jej mamę do aborcji (https://www.facebook.com/livelovelaughwithlily/)
Zobacz film: "Jedno z bliźniąt ma zespół Downa"

Emily została skierowana na dalsze testy. Amniopunkcja potwierdziła przypuszczenia lekarzy. Córka państwa McCain miała przyjść na świat z trisomią 21 chromosomu.

W Australii możliwa jest terminacja ciąży, ze względu na taką wadę dziecka.

2. Wstrząsające słowa lekarza

Emily i jej mąż przed otrzymaniem wyników ustalili, że jeśli jedyną ''wadą'' ich dziecka będzie zespół Downa, nie przerwą ciąży. Poza trisomią 21 chromosomu dziewczynka rozwijała się normalnie. Nie miała wady serca czy innych schorzeń.

Lekarz, który opiekował się ciążą Emily zapytał, czy dziecko było planowane. Powiedział też, że Emily jest młodą kobietą i zamiast chorego dziecka, może urodzić zdrowe. Nie widział sensu podtrzymywania ciąży, w wyniku której miałoby przyjść na świat chore dziecko.

Emily była wstrząśnięta słowami lekarza. Wiedziała, że chce urodzić, dlatego zrezygnowała z usług tego lekarza i przeniosła się do innego.

Wspomina też, że spotkało ją wiele przykrości ze strony bliskich i dalszych znajomych. Każdy czuł się w obowiązku powiedzieć, co zrobiłby na miejscu rodziców chorego dziecka.

Pojawiły się też komentarze, że skazuje swoje nowo narodzone dziecko na wieczne cierpienie i że jest straszną egoistką. Emily przeszła przez to wszystko i urodziła śliczną córeczkę. Dziewczynka dostała na imię Lily.

3. Codzienne życie osoby z zespołem Downa

Lily ma już 9 lat i jest świetną starszą siostrą dla swojego sześcioletniego brata. Jest pełna energii i nie ma żadnych poważnych problemów zdrowotnych. Uczenie się nowych rzeczy sprawia jej większe trudności niż innym dzieciom, ale nie poddaje się.

Mama nie żałuje, że nie dokonała aborcji
Mama nie żałuje, że nie dokonała aborcji (Facebook)

Emily prowadzi fanpage na Facebooku, na którym pokazuje codzienne życie dziecka z zespołem Downa. Jej córka ma za sobą debiut w roli modelki. Kto wie, być może pójdzie w ślady innej sławnej australijskiej modelki z zespołem Downa Madeleine Stuart.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze