Trwa ładowanie...

Mógł umrzeć przez popularną zabawkę. Wielu z nas ma ją w domu

 Marta Słupska
11.05.2023 07:33
Chłopiec mógł umrzeć przez popularną zabawkę. Wielu z nas ma ją w domu
Chłopiec mógł umrzeć przez popularną zabawkę. Wielu z nas ma ją w domu (Facebook )

Dzięki szybkiej reakcji cioci dziecku nic się nie stało. Teraz kobieta przestrzega innych i prosi: "jeśli masz w domu tę zabawkę, upewnij się, czy jest dobrej jakości".

spis treści

1. "Pop it" utkwiło w buzi chłopca

Ratowniczka medyczna prowadząca popularny w mediach społecznościowych blog "Tiny Hearts Education" opublikowała niedawno historię pewnej kobiety, która przestrzega rodziców i opiekunów małych dzieci przed ryzykiem zadławienia związanym z posiadaniem w domu pewnej popularnej zabawki.

"Dziś wieczorem, trzymając mojego siostrzeńca, zauważyłam w jego ustach coś różowego. Myślałam, że to guma do żucia. Moja siostra wyczuła ten przedmiot i uznała, że jest zrobiony z gumy. Pociągnęła, a kawałek tej zabawki odłamał się i przyssał do górnych dziąseł dziecka" - relacjonuje ciocia chłopca.

Zabawka pop it
Zabawka pop it (pixabay )

Okazało się, że to, co dziecko miało w buzi, jest częścią zabawki zwanej "pop it". To rodzaj gniotka wykonanego z silikonu bądź kauczuku. Można go naciskać, przeciskając bąbelki z jednej strony na drugą. Stał się hitem 2021 roku. Od tego czasu można go kupić praktycznie wszędzie: od supermarketów do bazarowych straganów.

Zobacz film: "Warto szczepić dzieci przeciw pneumokokom"

Zabawka "pop it" ma działać antystresowo, poprawiać koncentrację i łagodzić napięcia. Jak jednak pokazała przytoczona na stronie "Tiny Hearts Education" historia, trzeba na nią uważać w przypadku małych dzieci. Elementy zabawki mogą się bowiem oderwać i zostać połknięte przez najmłodszych.

"Mamy szczęście, że skończyło się to w ten sposób i że mój siostrzeniec się nie zakrztusił. Chcieliśmy tylko poinformować innych, że te zabawki mogą mieć wadliwe części. Element musiał się odłamać i spaść na podłogę i w ten sposób wpadł w ręce dziecka. Nic mu nie jest, opuchlizna natychmiast zeszła i wrócił do normy" - pisze kobieta.

Pop it
Pop it (Facebook)

Ciocia chłopca zasugerowała również, by każdy, kto ma w domu podobną zabawkę, upewnił się, czy jest dobrej jakości. Warto zobaczyć, czy materiał jest elastyczny, nie parcieje i nie kruszy się. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lepiej pozbyć się z domu przedmiotu, który może stanowić dla dziecka zagrożenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Marta Słupska, dziennikarka Wirtualnej Polski

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze