Trwa ładowanie...

Nerwica depresyjna – przyczyny, objawy, leczenie

Nerwica to dosyć powszechna dolegliwość. W zakres pojęcia wchodzi wiele różnych objawów fizycznych i psychicznych. Z czego mogą wynikać zaburzenia depresyjne?

Zobacz film: "Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży"

spis treści

1. Idealne warunki dla rozwoju nerwicy depresyjnej

Trudno podać jednoznaczną przyczynę wystąpienia nerwicy depresyjnej. Dystymia może mieć podłoże genetyczne. Jest to rodzaj nerwicy związanej między innymi z chorobą alkoholową, narkotykami i innymi używkami. Bodźce warunkujące powstanie schorzenia to: bezradność, samotność, niska sprawność intelektualna oraz inne choroby.

Nerwica depresyjna wyzwala między innymi odczucie bezsensu życia.
Nerwica depresyjna wyzwala między innymi odczucie bezsensu życia.

2. Oznaki nerwicy depresyjnej

Jakie są objawy depresji u dzieci?
Jakie są objawy depresji u dzieci?

Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym również mogą chorować na depresję, choć przejawia się

zobacz galerię

Nerwica depresyjna wyzwala między innymi odczucie bezsensu życia. Dodatkowo może pojawić się spadek apetytu, ciągłe zmęczenie oraz trudności z koncentracją. Nerwicowiec posiada zaburzony obraz samego siebie. Pojawia się u niego niska samoocena.

To musisz wiedzieć:

3. Jak wyleczyć nerwicę depresyjną?

Leczenie nerwicy polega głównie na przyjmowaniu leków antydepresyjnych. Pamiętajmy jednak o tym, że dobroczynne działanie leków pojawia się dopiero po określonym czasie. Pacjenci nie zawsze radzą sobie z negatywnymi emocjami. Chory może przejawiać nawet zachowania autodestrukcyjne.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.