Trwa ładowanie...

Niezwykle rzadkie narodziny. Lekarze krzyczeli, by ktoś to nagrał

 Maria Krasicka
30.11.2022 13:42
Niezwykłe narodziny bliźniąt. Lekarze byli w szoku
Niezwykłe narodziny bliźniąt. Lekarze byli w szoku (Facebook/Getty Images)

22 listopada w brazylijskim mieście Barcarena miały miejsce niezwykłe narodziny. 25-letnia Beatriz Azevedo urodziła dwie dziewczynki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jedna z nich przyszła na świat w nienaruszonym worku owodniowym.

Jedna z bliźniaczek urodziła się w worku owodniowym
Jedna z bliźniaczek urodziła się w worku owodniowym (Facebook)

1. Niezwykłe narodziny

Beatriz Azevedo i Marcos Sena z Barcareny (Brazylia) wiedzieli, że 22 listopada będzie tym dniem, który zapamiętają na całe życie. Nie spodziewali się jednak, że o narodzinach ich bliźniaczek będą mówić media na całym świecie.

W 36. tygodniu ciąży 25-latka została poddana cesarskiemu cięciu. Podczas operacji cały czas towarzyszył jej tata dziewczynek. Kiedy zobaczyli pierwszą z nich - małą Eloise, nie mogli powstrzymać wzruszenia.

Jednak to narodziny drugiej bliźniaczki Julii sprawiły, że lekarze zaczęli krzyczeć z ekscytacji, by ktoś uwiecznił ten moment. Dziewczynka urodziła się w nienaruszonym worku owodniowym.

2. Dziecko w worku owodniowym

Narodziny w worku owodniowym zdarzają się bardzo rzadko - mniej niż raz na 80 tys. porodów. Wszystko dlatego, że zazwyczaj błona wypełniona płynem pęka podczas pierwszych skurczów, a zjawisko to jest powszechnie znane jako "odejście wód".

- Dumni rodzice mogli na własne oczy zobaczyć, jak dziecko zachowuje się w worku owodniowym, tak jakby dalej było w macicy - powiedziała lokalnym mediom położna Geovany Magalhaes ze szpitala położniczego im. dr Anny Turan.

Bliźniaczki czują się dobrze
Bliźniaczki czują się dobrze (Facebook)

Kiedy lekarze wyciągnęli Julię z worka owodniowego, została przebadana jak każdy inny noworodek, a następnie dołączyła do siostry i mamy na sali pooperacyjnej. Dziewczynki pozostaną w szpitalu do momentu osiągnięcia prawidłowej wagi. Zarówno one, jak i ich mama, czują się dobrze.

Maria Krasicka, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze