Trwa ładowanie...

Bliźnięta mają dwóch ojców. Urodziły się dzięki in vitro

Avatar placeholder
28.01.2019 11:08
Bliźniaki mają dwóch różnych ojców.
Bliźniaki mają dwóch różnych ojców. (facebook.com)

Simon i Graeme Edwards są małżeństwem homoseksualnym. Para rok temu została rodzicami bliźniąt. Dzięki zapłodnieniu in vitro oboje są ojcami.

1. Marzenie o wspólnym dziecku

Simon i Graeme bardzo chcieli mieć biologiczne dzieci, ale w ich sytuacji musieliby decydować, który z nich zostanie ojcem. Przez pewien czas poszukiwali matki zastępczej, która gotowa byłaby na urodzenie ich dziecka.

Przez portal ogłoszeniowy poznali Meg, która była już matką dwóch chłopów i teraz chciała pomóc parom, które z różnych względów nie mogą same urodzić dziecka. Już podczas pierwszej wizyty Simon, Greeme i Meg bardzo się polubili. Gdy załatwiali formalności w klinice in vitro, mężczyźni nie mogli się zdecydować, od którego z nich zostanie pobrana sperma do zapłodnienia in vitro.

Gwiazdy, które skorzystały z in vitro
Gwiazdy, które skorzystały z in vitro [7 zdjęć]

Poczęcie dziecka w przypadku niektórych par bywa bardzo trudne. Najważniejsze jest jednak to, aby nigdy

zobacz galerię
Zobacz film: "Jej ciąża była cudem. Urodziła albinosa"

Wtedy lekarz prowadzący ich przypadek powiedział, że obaj mężczyźni mogą zostać dawcami spermy, a uzyskane w ten sposób zarodki zostaną zaimplementowane w macicy Meg. Para nie zastanawiała się długo i z entuzjazmem przystała na takie rozwiązanie

2. Bliźniaki z różnymi ojcami

Przed zabiegiem, który miał się odbyć w Kanadzie, Simon i Graeme wrócili do domu w Wielkiej Brytanii i tam wzięli ślub. Po sześciu miesiącach od pierwszego spotkania z Meg, w klinice in vitro kobiecie zostały zaimplementowane dwa zarodki - jeden zapłodniony przez Simona, a drugi przez Graeme'a. Para przez kilka tygodni z niepokojem czekała na wynik zabiegu. Mogło zdarzyć się tak, że jeden z zarodków obumrze. Na szczęście wszystko było w porządku i podczas USG usłyszeli dwa wyraźne bicia serca.

Z punktu widzenia biologii Alexandra i Calder są rodzeństwem przyrodnim
Z punktu widzenia biologii Alexandra i Calder są rodzeństwem przyrodnim (facebook.com)

Mężczyźni byli bardzo szczęśliwi i z niecierpliwością oczekiwali na dzieci. Cały czas utrzymywali kontakt z Meg i pomagali jej najlepiej jak umieli. Ciąża meg przebiegała bez zakłóceń, ale w 31 tygodniu ciąży kobieta zaczęła mieć skurcze i bała się, że urodzi. Państwo Edwards od razu spakowali swoje walizki i przylecieli do Kanady. Bali się, że nie zdążą na narodziny swoich dzieci. Na szczęście alarm okazał się fałszywy. Meg urodziła w 36 tygodniu ciąży. Na świat przyszli chłopiec i dziewczynka.

3. Życie bliźniaków

Najpierw na świat przyszła Aleksandra, a kilka minut później Calder. Obydwoje byli zdrowi i silni. W wywiadzie dla "Daily Mail" szczęśliwi ojcowie przyznali, że nie mogli uwierzyć, że oboje są rodzicami. Doszukiwali się w dzieciach podobieństwa do samych siebie. Siedem tygodni później Aleksandra i Calder - bliźniaki, które mają różnych ojców - polecieli wraz z nimi do Wielkiej Brytanii.

Niedawno bliźniaki obchodziły swoje pierwsze urodziny, na które oczywiście została zaproszona Meg. Chociaż dzieci w praktyce są przyrodnim rodzeństwem, to dzięki temu, że urodziły się z jednej ciąży traktowane są jak bliźniaki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.