Trwa ładowanie...

Odmówili aborcji synka z powodu deformacji. Tak chłopiec wygląda dzisiaj

Avatar placeholder
13.10.2022 07:25
Odmówili aborcji synka z powodu deformacji. Tak chłopiec wygląda dzisiaj
Odmówili aborcji synka z powodu deformacji. Tak chłopiec wygląda dzisiaj (Instagram)

Zanim dziecko przyjdzie na świat, rodzice czują podekscytowanie. Nie mogą doczekać się, aż zobaczą, jak wygląda i nareszcie je przytulą. Jednak czasem oczekiwanie na dziecko wywołuje niepokój. Wówczas w głowie mogą pojawić się pytania - a co, jeśli coś pójdzie nie tak? Co, jeśli dziecko urodzi się chore?

Mały Brody po narodzinach
Mały Brody po narodzinach (Instagram)

1. Diagnoza zaskoczyła rodziców

Sara Heller i jej partner Chris spodziewali się dziecka. Nadali mu nawet imię - Brody. Kiedy kobieta była w 24. tygodniu ciąży usłyszeli, że dziecko nie urodzi się zdrowe. Brody miał obustronny rozszczep wargi i podniebienia, co mogło powodować problemy w przyszłości. Lekarz zapytał, czy w związku z tym chcą usunąć ciążę. Nie zgodzili się.

Przyszli rodzice - choć zaskoczeni informacją o deformacji syna - postanowili o niego walczyć. Chcieli być dumni z niego bez względu na zaistniałe okoliczności. Nie interesowało ich to, że Brody będzie wyglądał inaczej i byli gotowi zadbać o niego, gdy będzie tego potrzebował.

2. Operacja pomogła chłopcu

Informacja o chorobie zmieniła ich życie. Ich celem stało się poszerzenie świadomości społeczeństwa na temat rozszczepu wargi i podniebienia. Dziecko, które urodzi się z tą wadą, często wymaga dodatkowej opieki terapeutycznej. Rozszczep wargi i podniebienia może sprawiać trudności w wykonywaniu podstawowych czynności, takich jak picie, jedzenie, uśmiechanie się, a czasem nawet oddychanie.

Rodzice jednak się nie poddali, a chłopiec przeszedł operację rekonstruującą jego wargę i nos, dzięki przebytemu zabiegowi chłopiec wygląda i funkcjonuje już znacznie lepiej.

Specjaliści nie są pewni, jaka jest przyczyna wystąpienia tej wady. W Stanach Zjednoczonych co roku na świat przychodzi 4440 dzieci z rozszczepem wargi oraz 2650 dzieci z rozszczepem podniebienia. Wieść o wadzie syna spotkała się zarówno ze zdziwieniem, jak i niezwykłą życzliwością. Kiedy ktoś pyta Sarę o twarz jej syna, kobieta stara się edukować ludzi. W przyszłości chciałaby, aby robił to również Brody.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze