Trwa ładowanie...

Odnalazła pielęgniarkę, która opiekowała się nią 38 lat temu

 Anna Krzpiet
19.10.2016 12:30
Amanda i Susan w 1978 roku w szpitalu
Amanda i Susan w 1978 roku w szpitalu (Facebook)

Jako trzymiesięczne dziecko, Amanda Scarpinati trafiła do Albany Medical Center w USA. Znalazła się tam z powodu poważnych oparzeń ciała, spowodowanych kontaktem z gorącą parą wodną. W czasie jej trudnego i długiego pobytu w szpitalu z ogromną troską zaopiekowała się nią młoda pielęgniarka.

Amanda i Susan w szpitalu w 1977 roku / Facebook
Amanda i Susan w szpitalu w 1977 roku / Facebook

W szpitalu wykonano im wspólną fotografię, która szybko stała się popularna, trafiając na okładkę szpitalnego magazynu. Na zdjęciu była widoczna trzymiesięczna Amanda z opatrunkiem na głowie w objęciach swojej opiekunki. Po rocznym pobycie w szpitalu, dziewczynka w roku 1978 powróciła do domu. Amanda przez lata myślała o kobiecie, która pomogła jej przejść przez ten trudny czas i oddała jej swoje dobre serce.

Amanda przeszła wiele operacji plastycznych, które miały jak najbardziej zniwelować blizny po oparzeniach. Przez długi czas była obiektem drwin i żartów rówieśników. Sama mówi, że właśnie wtedy brała w dłoń zdjęcie, na którym tajemnicza pielęgniarka przytulała ją z ogromnym uczuciem. Patrząc na fotografię czuła miłość i współczucie. Dawało jej to ukojenie i nadzieję na to, że w przyszłości spotka się z akceptacją społeczeństwa.

Zobacz film: "Jak zadbać o prawidłowy sen niemowlaka?"
Amanda i Susan w szpitalnym magazynie/ Facebook
Amanda i Susan w szpitalnym magazynie/ Facebook

Amanda 20 lat temu próbowała odnaleźć pielęgniarkę, jednak szpital odmówił jej pomocy w poszukiwaniach. Teraz po latach Amanda postanowiła wznowić poszukiwania i umieściła swoje pamiątkowe zdjęcie na Facebooku, opisała swoją historię i poprosiła o pomoc internautów.

Odpowiedź przyszła natychmiastowo, w ciągu jednego dnia apel Amandy był udostępniony ponad 5 tysięcy razy. Na drugi dzień odnalazła tajemniczą kobietę, o której myśl pomagała jej w ciężkich chwilach. Młodą pielęgniarką z fotografii była Susan Berger, na zdjęciu rozpoznała ją koleżanka z pracy, przekazując Amandzie jej dane.

Po pierwszej telefonicznej rozmowie Amanda mówiła, że nie mogła uwierzyć, że ona naprawdę istnieje, że jej głos był delikatny i troskliwy. Dwa tygodnie później zostało zaplanowane spotkanie w Albany Medical Center, na którym kobiety miały się zobaczyć po 38 latach.

Amanda i Susan spotykają się po 38 latach/ Facebook
Amanda i Susan spotykają się po 38 latach/ Facebook

Długo wyczekiwane spotkanie było pełne wzruszeń i ciepła. Susan mówiła, że Amanda była bardzo grzecznym dzieckiem, nawet po licznych operacjach była dzielna i spokojna. Podkreślała także, że miała ogromne szczęście spotkać takiego odważnego, małego pacjenta.

Okazało się również, że pamiątkowe zdjęcie było wykonane w dniu 21 urodzin Susan, a maleńka Amanda była jedną z jej pierwszych pacjentek. Amanda po spotkaniu powiedziała, że w  jej życiu w końcu została wypełniona pustka, którą codziennie odczuwała. Między kobietami nawiązała się prawdziwa przyjaźń pełna wzajemnego szacunku, i jak same mówią, jest to przyjaźń na całe życie.

Amanda i Susuan obecnie / Facebook
Amanda i Susuan obecnie / Facebook

To musisz wiedzieć

Położna w spodniach

Kiedyś i dziś. Wzruszająca sesja zdjęciowa wcześniaków

Urodziły się martwe, ale przeżyły. Wzruszające historie dzieci

 

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze