Trwa ładowanie...

Pytali, czy jest w ciąży. To znaleźli lekarze w ciele 29-latki

Avatar placeholder
28.02.2023 07:31
Wyglądała, jakby była w ciąży. Okazało się, że to guz
Wyglądała, jakby była w ciąży. Okazało się, że to guz (Facebook)

29-latka z USA całe dorosłe życie zmagała się z bólem brzucha i niestosownymi pytaniami. Wszystko przez wygląd brzucha. Kobieta wyglądała jak w 20. tygodniu ciąży. Za każdym razem, kiedy poruszała ten temat u lekarza, słyszała, że to wzdęcia. Z czasem okazało się, że za objawami stał 11-centymetrowy potworniak.

spis treści

1. Uciążliwy ból brzucha

Victoria Grande z Charlotte (USA) latami borykała się z bólem brzucha, który z roku na rok się powiększał. Jednak za każdym razem, kiedy wspominała o swoich dolegliwościach lekarzom, słyszała, że to wzdęcia. Z czasem 29-latka uznała, że ból będzie jej towarzyszył do końca życia.

Wszystko zmieniło się w kwietniu 2022 roku. Victorię dopadł tak paraliżujący ból, że nie mogła się ruszyć. Zadzwoniła na pogotowie. Nie spodziewała się jednak, że diagnoza będzie tak przerażająca.

Okazało się, że ból i powiększony brzuch powodowała 11-centymetrowa masa, która rosła w niej od urodzenia tak wolno, że trudno było ją wykryć.

- Usłyszałam, że guz owija się wokół jajnika i odcina dopływ krwi, a jeżeli nie poddam się operacji, dalej będzie rósł. I tak już wyglądałam, jakbym była w 20. tygodniu ciąży - mówi kobieta w rozmowie z "Daily Mail".

Brzuch Victorii był znacznie powiększony
Brzuch Victorii był znacznie powiększony (Facebook)

2. Potworniak torbielowaty

Po wykonaniu szczegółowych badań kobieta usłyszała, że jest to potworniak torbielowaty, który zawierał skórę i włosy. 29-latka od razu została skierowana na operację, podczas której usunięto guza, ale także fragmenty płuca, prawego jajowodu, jajnika, pęcherzyka żółciowego i wyrostka robaczkowego. Te narządy wykazywały oznaki nowotworu.

Konieczne było wprowadzenie chemioterapii, lecz na tym koszmar kobiety się nie zakończył. Badania wykazały powstanie kolejnych 100 guzów.

Wyglądała, jakby była w ciąży. To był guz
Wyglądała, jakby była w ciąży. To był guz (Facebook)

Według medyków Victoria cierpi na zespół rosnącego potworniaka (Growing Teratoma Syndrome). To schorzenie charakteryzuje się powstawaniem mas potworniaków. Takie guzy mogą zawierać zęby, mięśnie i kości, a wywodzą się z tkanek człowieka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze