Trwa ładowanie...

Rodzice dziewczynki są zdruzgotani. "Z jelita cienkiego nic nie zostało"

Avatar placeholder
20.02.2023 15:54
Niemowlę zmarło po miesiącu. Wszystko przez martwicze zapalenie jelit
Niemowlę zmarło po miesiącu. Wszystko przez martwicze zapalenie jelit

32-letnia Heather Ellis i jej partner David Stenhouse z Musselburgh w zeszłym roku otrzymali druzgocącą diagnozę dotyczącą ich córki. U dziewczynki rozpoznano martwicze zapalenie jelit, które niestety okazało się dla niej śmiertelną chorobą.

spis treści

1. Rodzice pożegnali kilkumiesięczną córkę

U Lindsay, córki Heather Ellis i Davida Stenhousa w wieku 31 dni zdiagnozowano martwicze zapalenie jelit (NEC). Jest to choroba najczęściej rozpoznawana u wcześniaków, która charakteryzuje się występowaniem ognisk martwicy w okolicy błony śluzowej jelita lub w całej grubości ściany jelit. Śmiertelność w przebiegu martwiczego zapalenia jelit szacowana jest na 20-30 proc.

Dziś rodzice Lindsay dzielą się swoją historią po to, by pomóc innym w podobnej sytuacji.

- Przez pierwsze 20 dni po narodzinach, Lindsay radziła sobie fantastycznie. Jednak, kiedy pielęgniarka zasugerowała, że może chorować na NEC, wówczas jej stan zdrowia bardzo szybko uległ pogorszeniu - mówi mama dziewczynki.

Heather Ellis wraca wspomnieniami do momentu, gdy szpital próbował uratować jej dziecko. Kiedy jednak dziewczynkę zabrano na operację, okazało się, że "z jelita cienkiego nic nie zostało" - relacjonuje kobieta.

Niestety jakiś czas później Heather i David tragicznie pożegnali swoją córkę.

2. Rodzice Lindsay chcą pomóc innym

Heather Ellis i jej partner zdecydowali się oddać próbkę krwi Lindsay po to, żeby pomóc w dalszych badaniach nad martwiczym zapaleniem jelit.

- Czułam, że robimy coś dobrego. Nie było mowy, żeby była w stanie przeżyć, więc jeśli mogliby znaleźć coś w tych badaniach, co mogłoby powstrzymać kolejną rodzinę przed przechodzeniem przez to, przez co my przeszliśmy, znaczyłoby to dla nas bardzo wiele - przyznaje matka.

W pomoc innym zaangażował się także 11-letni syn pary, Eli. Chłopiec zbiera datki na edynburską organizację charytatywną Held in Our Hearts, która wspierała całą rodzinę w tej trudnej sytuacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze