Trwa ładowanie...

Skuteczne metody na ból głowy

Avatar placeholder
24.05.2017 17:42
Skuteczne metody na ból głowy
Skuteczne metody na ból głowy

Wiadomo, że kiedy ból pojawia się w towarzystwie innych schorzeń, powinniśmy niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Jeśli naszą przypadłością jest ból głowy w skroniach, bez problemu najczęściej wystarczą proste metody na ból głowy. Jeśli jednak wraz z bólem głowy czujemy niedowład rąk lub nóg, mamy zaburzenia równowagi, wysoką gorączkę lub ból głowy spowodowany jest mechanicznymi uszkodzeniami, powinniśmy od razu udać się na pogotowie.

1. Szybka ulga w bólu głowy

Jeśli chcemy w szybki i skuteczny sposób pozbyć się bólu głowy, możemy zainteresować się prostymi metodami. Bardzo często jest tak, że proste metody na ból głowy działają bardzo szybko i są niezwykle skuteczne.

Istnieją sposoby na skuteczny ból głowy
Istnieją sposoby na skuteczny ból głowy (123RF)

Do takich skutecznych sposobów zaliczamy:

Zobacz film: "Choroby, na które najczęściej zapadają niemowlęta"
  • Rozluźnienie okolic karku i szyi. Można wykonać je samodzielnie. Wystarczy tylko wygodnie usiąść. Następnie należy powoli starać się dotykać ramion uszami. Później, powoli należy obracać głowę raz w jedną, raz w drugą stronę. Na koniec opuszczamy głowę w dół i zataczamy nią koła. Bardzo skuteczny jest też masaż okolic karku i szyi, ale do jego wykonania potrzebna jest druga osoba. Rozluźnianie i masaż pomaga szczególnie, kiedy męczy nas ból głowy w skroniach.

  • Masaż głowy. Wykonujemy go samodzielnie. Koniuszkami palców delikatnie uciskamy brwi i przeciągamy je od nasady nosa, do zewnętrznej części brwi. Ruchy powinny być wykonane wolno, a ucisk nie może być zbyt intensywny. Już po chwili nawet mocny ból głowy powinien ustąpić lub zmniejszyć swoją intensywność.

  • Uciskanie odpowiednich miejsc, czyli akupresura. Ta metoda zwalczania bólu polega na tym, że poszczególne miejsca uciskamy dwadzieścia razy przez dwie minuty. Najpierw należy uciskać punkt między brwiami, następnie miejsce między kciukiem a palcem wskazującym na obu dłoniach, później zagłębienie na środku karku znajdujące się tuż nad linią włosów, a ostatnim miejscem jest punkt na stopie między paluchem a drugim palcem. Jest to skuteczna metoda na ból głowy, gdyż ucisk pobudza wytwarzanie endorfin. To one są odpowiedzialne za zmniejszanie odczuwania bólu.

  • Stosowanie ziół. Jak wiadomo, zioła to naturalne sposoby na ból głowy. Działają szybko i są bezpieczne. W leczeniu bólu głowy stosuje się napar z mięty, wierzby, imbiru, rumianku. Pomocne są też herbatki ziołowe zawierające mieszanki tych ziół.

  • Pomocne w walce z bólem głowy są też częste spacery, przykładanie chłodnego kompresu na głowę, odpoczynek w cichym i zaciemnionym pomieszczeniu. Działania mające na celu wyciszenie organizmu są bardzo skuteczne w walce z bólem głowy.

Musisz to wiedzieć

Kiedy wszystkie metody zawodzą i ból głowy staje się coraz mocniejszy, pomocny może być środek przeciwbólowy. Przed jego zażyciem należy zapoznać się z ulotką, aby poznać ewentualne przeciwwskazania i sposób zażywania danego leku przeciwbólowego. W przypadku silnego i powtarzającego się bólu głowy należy udać się do lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze