Trwa ładowanie...

Sposoby na opuchnięte oczy

Avatar placeholder
01.06.2017 23:25
Sposoby na opuchnięte oczy
Sposoby na opuchnięte oczy

Worki i sińce pod oczami nie wyglądają zbyt dobrze i postarzają. Mogą świadczyć o przemęczeniu lub być odziedziczonym, charakterystycznym elementem urody. Na szczęście, istnieje kilka sposobów na ich pozbycie się.

spis treści

1. Przyczyny problemu

Dość często cienie pod oczami stanowią dziedziczną przypadłość, za którą odpowiada zbyt płytko unaczyniona skóra. Sińce pod oczami mogą też pojawić się po nieprzespanej nocy, z powodu niedotlenienia albo zaburzeń przepływu krwi w małych naczyniach. Takie objawy mogą wystąpić między innymi u osób palących papierosy oraz długo pracujących przy komputerze.

Innym powodem tych dolegliwości jest zbyt duża produkcja barwnika skóry (melaniny). Z tego powodu u niektórych osób skóra w okolicy oczu jest ciemniejsza niż na pozostałej części twarzy. Przyczyną pojawiających się worków pod oczami są zazwyczaj zastoje limfatyczne.

2. Metody na sińce pod oczami

Zobacz film: "Ciekawe gry i zabawy dla całej rodziny"

Sposobem dającym szybki efekt jest zastosowanie żelowych okularków. Likwidują one cienie i obrzęki przez obkurczenie malutkich naczynek krwionośnych. Okulary przed założeniem powinny być schłodzone w lodówce. Można również spróbować przykładać na oczy kompresy z zimnego ekstraktu z pietruszki albo plasterki ogórka.

Często cienie pod oczami stanowią dziedziczną przypadłość
Często cienie pod oczami stanowią dziedziczną przypadłość

Bardzo dobrze sprawdzają się także maseczki pod oczy, które można kupić w postaci płatków. Najczęściej są one nasączone specjalnymi substancjami wspomagającymi mikrokrążenie krwi. Metoda ta nie daje uczucia chłodu i efektywnie zwęża naczynia krwionośne w okolicy oczu.

To też warto wiedzieć

Innym środkiem, który ma działanie obkurczające i rozjaśniające na sińce jest krem zawierający witaminy C i K. Bardzo często kremy te mają w swoim składzie również wyciągi ziołowe (np. ze świetlika, arniki, bławatka, miłorzębu) oraz kofeinę.

Przy nakładaniu kremu na skórę wokół oczu należy go delikatnie wmasować. Ostatecznym sposobem na cienie pod oczami jest wykorzystanie rozświetlającego lub jasnozielonego korektora.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze