Trwa ładowanie...

Worki pod oczami – skąd się biorą?

Avatar placeholder
31.03.2021 16:34
Worki pod oczami – skąd się biorą?
Worki pod oczami – skąd się biorą?

Worki pod oczami mogą być efektem niewyspania, nadużywania alkoholu, palenia papierosów, a także stresu. Najczęstszą naszą reakcją na cienie pod oczami jest makijaż, odpowiedni korektor i rozświetlacz pod oczy. Tymczasem worki pod oczami mogą świadczyć o znacznie poważniejszych problemach ze zdrowiem. Skąd biorą się cienie pod oczami?

spis treści

Worki pod oczami to objaw niewyspania, nadmiernego opalania, nieodpowiedniej diety, ale również częstych i gorących kąpieli. Dłuższe utrzymywanie się cieni pod oczami może być efektem zatrzymania wody w organizmie, a co za tym idzie – poważnych chorób.

Worki pod oczami to jeden z objawów:

Zobacz film: "Pomysły na wspólne, rodzinne spędzanie czasu"
Worki pod oczami mogą być efektem zmęczenia, stresu
Worki pod oczami mogą być efektem zmęczenia, stresu
  • cukrzycy – poza cieniami pod oczami tracimy na wadze, odczuwamy silne pragnienie i często oddajemy mocz,
  • anemii,
  • alergii – skóra wokół oczu może zacząć swędzieć. Pojawia się również uczucie pieczenia i obrzęk wokół oczu.

To też warto wiedzieć

Worki pod oczami pojawiają się również wraz z wiekiem, gdy skóra przestaje być elastyczna i jędrna. Warto jednak nie bagatelizować pierwszych objawów i jeżeli cienie pod oczami pojawiają się przez dłuższy czas, należy skonsultować się z lekarzem.

1. Jak radzić sobie z workami pod oczami?

Chcąc poradzić sobie z tym problemem, gdy mamy pewność, że worki nie są objawem poważniejszej choroby, warto zacząć dbać o odpowiednią dietę i zdrowy styl życia. Ponadto istotny jest krem pod oczy. Należy wybrać taki, który będzie pasował do naszej skóry, nie podrażnia oczu i zawiera niezbędne witaminy – szczególnie C i K. Dobrze również pamiętać, aby krem trzymać w lodówce.

6 faktów i mitów na temat higieny wzroku
6 faktów i mitów na temat higieny wzroku [6 zdjęć]

Większość ludzi jest świadomych niekorzystnego wpływu promieniowania UV na skórę. Rzadko jednak pamiętamy

zobacz galerię

Schłodzony przynosi wyraźniejszą ulgę zmęczonym i opuchniętym oczom. Podczas zmagania się z workami pod oczami należy dbać o odpowiednią ilość snu, wypoczynku i unikać stresu. Wszystko to ma bowiem wpływ na powstawanie cieni pod oczami.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze