Trwa ładowanie...

Dziewczynka miała guza mózgu, który nagle znikł. Niezwykłe uzdrowienie

Avatar placeholder
19.12.2018 08:57
Guz mózgu zniknął
Guz mózgu zniknął (facebook.com)

11-letnia Roxli Doss z Teksasu była o krok od śmierci. U dziewczynki wykryto guza mózgu, który nie kwalifikował się do operacji. Niespodziewanie, podczas kolejnych badań okazało się, że guz zniknął.

1. Zdiagnozowany nowotwór mózgu

Roxli Doss z Teksasu miała zaledwie 11 lat, gdy rozpoznano u niej nieoperacyjnego guza mózgu. Mała Roxli cierpiała na bóle głowy. Towarzyszyło jej chroniczne zmęczenie. Niestety, diagnoza zwaliła jej rodziców z nóg.

Szukali pomocy w kolejnych placówkach, ale lekarze neurolodzy i onkolodzy nie pozostawiali złudzeń.

Rozlany glejak pnia mózgu (DIPG) zwykle zdarza się u dzieci między 5. a 10. rokiem życia. Mechanizm jego powstawania nie jest jasny. Pięć kolejnych placówek medycznych potwierdziło tę straszną diagnozę. Był czerwiec, gdy padła diagnoza.

Zobacz film: "Były Króliczek Playboya walczy z rakiem mózgu"

Dziewczynkę poddano radioterapii.

Guz mózgu w niewyjaśniony sposób zniknął
Guz mózgu w niewyjaśniony sposób zniknął (facebook.com)

We wrześniu postanowiono zweryfikować skutki leczenia nowotworu.

Podczas kolejnego badania u Roxli nie wykryto żadnego śladu guza.

Chociaż mechanizm uzdrowienia dzecka nie jest wyjaśniony, lekarze są pod wrażeniem zniknięcia guza. Twierdzą, że medycyna nie zna podobnego przypadku.

2. Skutki guza mózgu

Bardzo rzadki i nieoperacyjny przypadek rozlanego glejaka pnia mózgu (DIPG), na który zapadła dziewczynka, prowadzi do zaburzeń rytmu serca, problemów z oddychaniem, połykaniem, wzrokiem i powoduje trudności z utrzymaniem równowagi.

Zwykle prognozy nie są pomyślne. Statystyczne przeżycie od momentu diagnozy to ok. 9 miesięcy.

Roxli natychmiast poddano 6-tygodniowej radioterapii. Rodzice zbierali środki na leczenie, ale uprzedzono ich, że dostępne metody terapii mogą przedłużyć życie chorej dziewczynki najwyżej o 3 miesiące.

3. Cudowne uleczenie guza mózgu

Dr Virginia Harrod, ordynator neurochirurgii dziecięcej w Dell Children's Medical Center of Central Texas, przyznaje, że jest zszokowana niespodziewanym uzdrowieniem Roxli.

Dr Momna Hejmadi z University of Bath podejrzewa nietypową reakcję układu immunologicznego, który zdołał pokonać raka.

Roxli jest wciąż pod obserwacją lekarzy po cudownym uzdrowieniu
Roxli jest wciąż pod obserwacją lekarzy po cudownym uzdrowieniu (facebook.com)

Medycy przyznają, że znane są przypadki niespodziewanych remisji nowotworów, ale tak spektakularny przypadek, jak u Roxli Doss, nie był dotychczas odnotowany.

Dziewczynka może znowu normalnie żyć. Wróciła do jazdy konnej, którą kocha. Rodzina w cudownym uzdrowieniu Roxli upatruje boskiej ingerencji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.