Trwa ładowanie...

Insuliny średnio- i długodziałające

Insuliny o pośrednim czasie działania typu NPH określane są mianem insuliny średnio- i długodziałającej. Są to zawiesiny kryształków insuliny połączone z protaminą i cynkiem. Wyróżniają się przedłużonym okresem wchłaniania. Swoją funkcję zaczynają spełniać ok. 1-2 godzin od podania. Działają nawet do dwóch dni.

Zobacz film: "Jak zadbać o prawidłowe relacje z dzieckiem?"

Insulina może być również genetycznie zmodyfikowana w celu przedłużenia jej działania. Jakość hormonu nie ulega zmianie. Wchłania się on do krwiobiegu powoli.

To też warto wiedzieć

Wśród analogów insuliny wyróżniamy insulinę glargine i insulinę detemir. Działają po 4-5 godzinach od podania. Poziom insuliny we krwi utrzymywany jest w tym przypadku na stałym i przewidywalnym poziomie.

Insulina wchłania się do krwiobiegu bardzo powoli
Insulina wchłania się do krwiobiegu bardzo powoli

Cukrzyca jest chorobą, która wymaga dyscypliny. Da się z nią jednak żyć i najczęściej chorzy bardzo szybko i łatwo opanowują zasady obowiązujące w tej chorobie. Dotyczą one nie tylko ścisłego przyjmowania leków, ale też odpowiedniego jadłospisu na co dzień.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.