Trwa ładowanie...

Jak zwykle położył córkę spać. Kilka godzin później już nie żyła

 Maria Krasicka
16.01.2023 14:42
Położył córkę spać. Kilka godzin później już nie żyła
Położył córkę spać. Kilka godzin później już nie żyła (Facebook)

Kilka dni po porodzie David i Kerry Hutton dowiedzieli się, że ich córeczka Isla jest ciężko chora. Dziewczynka urodziła się bowiem z zespołem długiego QT. Mimo swojego stanu i całodobowej opieki Isla żyła jak zwykła dziewczynka. Niestety wszystko się zmieniło pewnego dnia, kiedy ojciec położył ją do łóżka.

Isla Hutton urodziła się z zespołem długiego QT
Isla Hutton urodziła się z zespołem długiego QT (Facebook)

1. Urodziła się z zespołem długiego QT

O tym, że Isla Hutton ma wadę serca, jej rodzice Kerry i David dowiedzieli się jeszcze podczas ciąży. Jednak konkretną diagnozę poznali dopiero po kilku dniach od porodu. Wtedy okazało się, że dziewczynka wymaga wszczepienia rozrusznika serca ze względu na zespół długiego QT.

Jest to zaburzenie pracy serca, które charakteryzuje się wydłużonym zapisem odstępów elektrokardiograficznych (EKG). Oznacza to, że mięsień sercowy potrzebuje więcej czasu, by "naładować się" między uderzeniami, prowadząc tym samym do częstoskurczu lub migotania komór, a w następstwie zgonu.

Zobacz film: "Niemowlę prawie umarło przez pocałunek (WIDEO)"

Dlatego też Isla od początku wymagała stałej opieki, ponieważ jej stan powodował nagłe utraty przytomności. David postanowił więc porzucić pracę nauczyciela i poświęcić się córce oraz szerzeniu świadomości o jej chorobie. Cierpi na nią bowiem zaledwie 2000 osób.

David i Isla
David i Isla (Facebook)

Tak też powstał blog poświęcony walce Isli z chorobą, a także współpraca z Thryv Therapeutics, firmą biofarmaceutyczną opracowującą inhibitory do leczenia schorzeń takich jak zespół wydłużonego QT. Dzięki temu, że Isla stała się twarzą leczenia choroby, firmie udało się zebrać ponad 15 milionów dolarów na badania.

2. Cel ojca w żałobie

Niestety po ośmiu latach walki o zdrowie dziewczynki, jej stan się pogorszył. Kiedy 8 października David położył ją do łóżka, przeczuwał, że coś jest nie tak. Serce Isli bardzo przyspieszyło.

Rodzice wiedzieli, że nie mogą czekać, aż Isla sama się uspokoi. Dlatego została przewieziona do pobliskiego szpitala. Niestety nie udało się jej uratować.

David postanowił więc kontynuować pracę Isli, zbierając pieniądze na organizację charytatywną i szpital, który opiekował się dziewczynką przez całe jej życie. W tym celu chce przebiec w styczniu 31 mil (50 km), a do tej pory zarobił już 4200 funtów (ok. 22 tys. złotych).

Maria Krasicka, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze