Trwa ładowanie...

Lekarze nie mogli uwierzyć. Oto co wyciągnęli z brzucha 14-latki

Avatar placeholder
08.12.2022 16:07
14-latka przestała jeść i pić. Lekarze znaleźli w jej żołądku 3 kg włosów
14-latka przestała jeść i pić. Lekarze znaleźli w jej żołądku 3 kg włosów (GettyImages)

14-letnia dziewczynka trafiła do szpitala z dziwnymi objawami: nie mogła jeść ani pić. Po wykonaniu badań okazało się, że w jej brzuchu znajduje się trzykilogramowa masa. Konieczne było przeprowadzenie operacji.

Nastolatka przeszła poważną operację
Nastolatka przeszła poważną operację (GettyImages)

1. Nastolatka miała w brzuchu 3 kg włosów

Chińskie media poinformowały o niezwykłym medycznym przypadku z prowincji Shaanxi. Do szpitala Xian Daxing trafiła 14-letnia dziewczynka, która nie była w stanie przyjmować żadnych pokarmów ani nawet płynów.

Badania wykazały, że w jej układzie pokarmowym znajduje się ciało obce, a stan nastolatki był bardzo poważny. Konieczne było jak najszybsze przeprowadzenie operacji.

Zobacz film: "Myślała, że syn jest prześladowany. Siniaki okazały się objawem raka"

- Jej żołądek był wypełniony tak dużą ilością kosmyków, iż nie było już miejsca na jedzenie. Jelita były również zablokowane - powiedział w rozmowie z "South China Morning Post" dr Shi Hai, lekarz prowadzący i gastroenterolog.

Operacja trwała ponad dwie godziny. Chirurdzy w tym czasie usunęli z jej żołądka kulę włosów, która ważyła trzy kilogramy.

2. Łaknienie spaczone

Mimo że fizycznie nastolatka dochodzi już do siebie, jej stan psychiczny jest bardzo ciężki. Jak zaznacza Shi Hai, cierpi na zaburzenie odżywiania - łaknienie spaczone.

Oznacza to, że je wszystko, co nie nadaje się do spożycia, jak włosy, ziemia, kamienie, czy kreda. W ekstremalnych przypadkach zaburzenie stanowi śmiertelne zagrożenie, kiedy chorzy nie mogą się opanować przed spożyciem niebezpiecznych lub toksycznych przedmiotów.

Według lekarza dziewczynka latami zmagała się z problemem, który został zignorowany przez jej opiekunów. Wszystko dlatego, że rodzice nastolatki wyjechali za chlebem do innej części kraju, zostawiając ją z dziadkami.

Włosy, które zjadłą 14-latka
Włosy, które zjadłą 14-latka (Facebook)

Nie zauważyli oni m.in. jednego z niepokojących objawów - rwania włosów z głowy, które dziewczyna następnie zjadała. Zaburzenie doprowadziło do tego, że gdy trafiła w końcu do szpitala, była prawie łysa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze