Trwa ładowanie...

Niezwykłe bliźnięta. Urzędnik zadzwonił do szpitala, bo nie wierzył

Avatar placeholder
30.12.2023 11:28
Fenomen medyczny. Urodziła dwoje dzieci na raz
Fenomen medyczny. Urodziła dwoje dzieci na raz (Facebook)

Diane McLaren, Brytyjka, spodziewała się bliźniąt. Jakie było zdziwienie położnych i lekarzy, gdy dwójka dzieci urodziła się w tym samym czasie. Medycy zgodnie uważają, że nie zdarza się to często i mówią wprost: to medyczny fenomen.

spis treści

1. Narodziny dzieci z ciąży bliźniaczej

Kiedy rodzą się dzieci z ciąży bliźniaczej, zazwyczaj jest tak, że najpierw na świecie pojawia się jedno z nich, a dopiero później drugie. Różnice w czasie przyjścia na świat wynoszą zwykle kilka minut, choć zdarza się, że może to być kwestią kilku godzin.

2. Przyszły na świat w tym samym czasie

Diane McLaren oraz jej małżonek Danny z niecierpliwością oczekiwali narodzin bliźniąt,, które otrzymały imiona Micky i Molly. Poród był fizjologiczny i kiedy głowa jednego dziecka znalazła się w kanale rodnym kobiety, świeżo upieczona mama usłyszała, że ma mocno przeć. Wówczas obok głowy chłopca pojawiły się... nogi drugiego dziecka.

Zobacz film: "Trzy razy urodziła bliźnięta - to zdarza się raz na 500 tys. przypadków"

Lekarze nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli. W szpitalu uniwersyteckim Wishaw mieszczącym się w North Lanarkshire taki poród zdarzył się po raz pierwszy. Wiadomość o tym wydarzeniu szybko się rozprzestrzeniła i wyjątkowe bliźniaki chciał zobaczyć każdy pracownik placówki.

3. Wyjątkowy poród

- Myślałam, że Micky utknął. Mocno parłam i rozległ się głośny świst. Myślałam, że urodziłam syna, ale cały zespół zebrał się i wtedy położna powiedziała: "dwójka dzieci jest już tutaj". Byłam trochę oszołomiona i zapytałam: "co masz na myśli?" . Odpowiedziała: "urodziłaś oboje na raz" - opowiadała mama w rozmowie z serwisem babyaztoday.com.

O wyjątkowym porodzie usłyszał cały personel placówki, który przychodził zobaczyć, jak miewa się mama i wyjątkowe dzieci. Na szczęście cała trójka czuła się dobrze i szybko została wypisana do domu.

Mama dodaje, że nawet pracownicy urzędu stanu cywilnego byli zdziwieni, gdy podała im dokładnie tę samą godzinę narodzin dzieci.

- Musieli skontaktować się ze szpitalem, aby potwierdzić, że urodzili się w tym samym czasie, zanim mogli umieścić tę informację w aktach urodzenia - opowiada.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze