Trwa ładowanie...

O wyjątkowej ciąży usłyszał cały świat. Dziecko pod sercem nosił ojciec

Avatar placeholder
14.02.2023 12:30
Dziecko pod sercem nosił tata, a nie mama. Szczęśliwa para powitała wyjatkowe maleństwo na świecie
Dziecko pod sercem nosił tata, a nie mama. Szczęśliwa para powitała wyjatkowe maleństwo na świecie (instagram/@paval19)

Wiele par marzy o dziecku, ale ich usilne starania bywają bezskuteczne. Dla niektórych par marzenie o rodzicielstwie nie zawsze się spełnia. Czasem jednak prośby zostają wysłuchane, jak miało to miejsce w przypadku transpłciowej pary z Indii. Dziecko urodziła nie mama, a tata.

Ziya Paval i Zahad zostali rodzicami
Ziya Paval i Zahad zostali rodzicami (Instagram)
spis treści

1. Transpłciowa para

Ziya Paval i Zahad zostali rodzicami. To pierwszy znany przypadek w Indiach, kiedy biologicznymi rodzicami stały się osoby transpłciowe. Mimo wielu trudności, które para napotkała na swojej drodze, w końcu udało im się spełnić największe marzenie.

21-letnia tancerka po narodzinach została zarejestrowana jako mężczyzna, a Zahad jako kobieta. Para wciąż jest w trakcie korekty płci i początkowo planowała adopcję dziecka, ale dowiedziała się, że w ich przypadku procedury są niebywale skomplikowane.

2. Największe marzenie

Młoda kobieta wielokrotnie wspominała na Instagramie, że największym marzeniem pary jest rodzicielstwo. Planowana adopcja nie doszła jednak do skutku ze względu na restrykcyjne procedury w przypadku osób transpłciowych.

Para postanowiła więc postarać się o biologiczne dziecko. U 23-latka tymczasowo wstrzymano zabiegi związane z korektą płci. Z pomocą lekarzy parze udało się zajść w ciążę! Dziecko pod sercem jednak nosił tata, a nie mama.

3. Dziecko urodził tata

"Rośniesz teraz w łonie swojego taty. Gdy je opuścisz, twoja mama będzie cię rozpieszczać i wychowywać. Nadaliśmy kolory tysiącom snów" - pisała 21-letnia tancerka na swoim Instagramie. I w końcu się doczekali.

Przebieg ciąży śledził cały świat. Ziya nie szczędziła podziękowań lekarzom, którzy umożliwili spełnienie największego marzenia pary. Maleństwo przez 9 miesięcy rosło w łonie 23-letniego Zahada, by 8 lutego 2023 roku w końcu pojawić się na świecie.

4. Maleństwo pojawiło się na świecie

Jak poinformowała 21-latka, dziecko przyszło na świat zdrowe, a poród przebiegł bez żadnych komplikacji. Świeżo upieczona mama nie kryła radości i we wzruszającym wpisie podziękowała wszystkim za wsparcie.

"Czekaliśmy wieczność, aż dzisiaj (08.02.2023) w środę rano o godzinie 09:37, ważąc 2.920 kg, nasze marzenie pojawiło się na świecie, głośno płacząc i zobaczyliśmy światło w nieotwartych, zamglonych oczach… Towarzyszą nam łzy szczęścia... Dziecko przyszło na świat bezpiecznie, bez żadnych innych trudności, w rękach aniołów" – głosił wpis na Instagramie.

5. Sytuacja osób transpłciowych

To pierwszy taki przypadek w Indiach, by transseksualna para powitała na świecie biologiczne dziecko. Jak podkreślają aktywiści, sytuacja osób transpłciowych w kraju nieustannie się poprawia, ale wciąż nie jest idealnie.

Do tej pory zmiany w prawie umożliwiły takim osobom łatwe wyrobienie dokumentów i znalezienie dobrej pracy. Wielu ma nadzieję, że historia młodych rodziców przyczyni się do dalszych zmian na lepsze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze