Trwa ładowanie...

Niezwykłe narodziny w Indiach. Dziewczynka przyszła na świat z czterema nogami

Avatar placeholder
16.12.2022 17:31
Dziewczynka z czterema nogami. Niezwykły poród
Dziewczynka z czterema nogami. Niezwykły poród (Facebook)

W indyjskim stanie Madhya Pradesh na świat przyszła niezwykła dziewczynka, o której natychmiast zaczęły pisać media na całym świecie. Dziecko ma bowiem... cztery nogi.

Dziewczynka urodziła się z czterema nogami
Dziewczynka urodziła się z czterema nogami (Facebook)

1. Dziewczynka z czterema nogami

W środę 14 grudnia do szpitala Kamla Raja w Gwalijarze (Indie) na oddział położniczy trafiła młoda kobieta Aarti Kushwaha. Mimo że poród przebiegł bez komplikacji, a dziecko jest całkowicie zdrowe, nikt nie spodziewał się tego, jak będzie wyglądało.

Okazało się bowiem że córeczka Aarti ma cztery nogi, z czego dwie nieaktywne. Jak tłumaczy dr Rks Dhakad w rozmowie z ANInews, jest to przykład deformacji, jak w przypadku bliźniąt syjamskich.

- W tej chwili lekarze Oddziału Pediatrycznego sprawdzają, czy nie ma deformacji w innej części ciała. Po badaniu dodatkowa para nóg zostanie usunięta chirurgicznie, by dziewczynka mogła w przyszłości normalnie żyć - powiedział dr Dhakad.

Zobacz film: "Kontrowersyjny trend na porodówkach"

Dziewczynka przebywa obecnie na Oddziale Intensywnej Terapii Noworodków w szpitalu Kamla Raja, a jej stan jest monitorowany. Mama również dochodzi do siebie po porodzie.

2. Deformacje płodu

To niejedyny taki przypadek w tej części kraju. W marcu tego roku w miejscowości Ratlam na świat przyszło dziecko z trzema rękami i dwiema głowami (z czego tylko jedna była w pełni wykształcona). Co ciekawe, badania prenatalne nie wykazały nieprawidłowości.

- Para była przekonana, że spodziewa się zdrowych bliźniąt. Niestety deformacja jest tak złożona, że nie da się przeprowadzić operacji usunięcia dodatkowych kończyn i organów. Stan dziecka jest bardzo ciężki i nie uda się go uratować - powiedział dr Brajesh Lahoti, który przyjął poród.

Niestety nie zawsze ciąża mnoga przebiega prawidłowo. Czasem dochodzi do zaburzenia rozdzielenia zarodka, lecz w większości przypadków (40-86 proc.) bliźnięta syjamskie ulegają poronieniu na samym początku ciąży. Bliźnięta syjamskie rodzą się raz na 50-100 tys. urodzeń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze