Trwa ładowanie...

Pokazała, jak walczy z katarem. Wykorzystała do tego ręcznik

Avatar placeholder
30.11.2022 09:15
Mama pokazała, jak walczy z katarem u dziecka. Wykorzystała do tego ręcznik
Mama pokazała, jak walczy z katarem u dziecka. Wykorzystała do tego ręcznik (TikTok)

Zatkany nos u małego dziecka to prawdziwe wyzwanie dla rodziców, zwłaszcza gdy maluch nie potrafi jeszcze dmuchać. Ta młoda mama pokazała na TikToku swoją metodę na walkę z katarem. Użytkowników jednak zaciekawił bardziej jeden mały szczegół.

Pokazała jak walczy z katerem
Pokazała jak walczy z katerem (TikTok)

1. Sposób na dziecięcy katar

Sezon jesienno-zimowy to czas, w którym dzieci przynoszą do domu najwięcej infekcji. Wystarczy lekkie przeziębienie, by maluch złapał katar. Niestety, zatkany nos i gęsta wydzielina, której nie da się wydmuchać, mogą prowadzić do kolejnych, poważniejszych problemów zdrowotnych.

Zobacz film: "Domowe sposoby na grypę i przeziębienie"

Jak zatem pozbyć się kataru, gdy dziecko nie jest w stanie samodzielnie wydmuchać? Ta młoda mama pokazała metodę, jakiej nauczył ją lekarz. Na swoim TikToku udostępniła film, w którym przeprowadza na swoim synku irygację nosa.

Należy jednak zaznaczyć, że nie każde dziecko może stosować irygację nosa, a by się o tym przekonać, trzeba skonsultować się z lekarzem.

2. Irygacja nosa u małego dziecka

Na nagraniu widać, jak mały chłopiec siedzi na brzegu umywalki i czeka na zabieg. W tym czasie jego mama przygotowuje specjalną buteleczkę wypełnioną roztworem soli fizjologicznej, po czym przytrzymuje malucha i przykłada ją do jednej z jego dziurek w nosie. Po wtłoczeniu płynu z drugiej dziurki wypływa gęsty czop.

@kaylambmwh The only reason I’m posting this is because the doctor said doing this helped his congestion clear up faster. It broke my heart into a million pieces but a 2 week cold shorted to 5 days doing this. Showing for all the parents and caregivers to see. Praying for our babies with all these sicknesses ❤️🙏#momtok ##rsvawareness ♬ original sound - Kaylamb

Użytkownicy byli pod wrażeniem, jak malec dzielnie zniósł całą procedurę. Wielu z nich przyznało, że nigdy nie stosowało tej metody, która może bardzo szybko i skutecznie oczyścić nos, uwalniając drogi oddechowe.

Jednak prawdziwym zaskoczeniem dla internautów okazał się drobny szczegół. Synek kobiety był przez cały czas ciasno owinięty ręcznikiem. Kyla wyjaśniła, że wszystko dlatego, by czuł się bezpieczniej. Dzięki temu dziecko jest spokojniejsze, a rodzic może skupić się na zadaniu, bez stresu, że maluch będzie się bronił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze