Trwa ładowanie...

Pokazała nogi. Nie chcą z nią współpracować, bo jest "nieestetyczna"

Avatar placeholder
16.05.2024 15:43
Mama choruje na łuszczycę. Wiele razy słyszała, że jest "nieestetyczna"
Mama choruje na łuszczycę. Wiele razy słyszała, że jest "nieestetyczna" (Instagram )

Alicja, znana w sieci pod nickiem "mama.cierpietnica", nie ukrywa, że po ciąży zaczęła chorować na łuszczycę i łuszczycowe zapalenie stawów. Influencerka, którą na samym tylko TikToku obserwuje ponad 71 tysięcy osób, opisała pod jednym z filmów, jakie przykre sytuacje spotykają ją ze strony firm kosmetycznych.

spis treści

1. Szczerze o łuszczycy

"Cześć, jestem Alicja i choruję na łuszczycę, która pojawiła się po ciąży, jestem osobą, która bez odpowiednich płynów czy kremów dermatologicznych musi codziennie się zmagać ze świądem czy bólem. Wiele razy po wspomnieniu mojej łuszczycy firmy wycofywały się ze współprac, bo jestem 'nieestetyczna' :) Dlatego jestem ciekawa, kiedy w końcu zaczną się pojawiać w reklamach osoby, które faktycznie tych produktów potrzebują i nie maja do nich idealnej skóry" - napisała na TikToku.

Alicja, która jest mamą dwuletniego chłopca, często podejmuje w swoich postach temat łuszczycy, starając się ją oswoić i pokazać, że choroba nie jest zaraźliwa, a osób, które na nią cierpią, nie należy się obawiać.

Zobacz film: "Czym jest łuszczyca?"

"Pisze ten post, żeby ci dać znać, że łuszczyca nie zaraża, nie musisz się obawiać, że po moim dotyku to na ciebie przejdzie, nie musisz się mnie brzydzić. Łuszczyca jest chorobą nieuleczalną. Nie istnieje na nią lek, który by sprawił jej wyleczenie, jest to choroba z którą żyjemy do końca życia. Łuszczyca nie wpływa tylko i wyłącznie na naszą skórę, ale może działać na nasze stawy i powodować w nich stany zapalne, ale również osoby mające łuszczycę są dużo bardziej skłonne do zachorowań na depresje" - podkreśliła w jednym z wpisów na Instagramie.

@mama.cierpietnica Czesc jestem Alicja i choruje na łuszczycę, która pojawiła się po ciąży, jestem osobą, ktora bez odpowiednich plynow czy kremow dermatolgicznych musi codziennie sie zmagać ze świądem czy bólem. Wiele razy po wspomnieniu mojej łuszczycy firmy wycofywaly sie ze wspolprac bo jestem „nie estetyczna” :) Dlatego jestem ciekawa kiedy w koncu zaczna sie pojawiac w reklamach osoby ktore fkatycznie tych produktow potrzebuja i nie maja do nich idealnej skory. Tak jestem pod opieka lekarza Tak biore leki Tak badalam poziom witamin Nie, solarium nie jest dobra opcja na luszczyce Nie, nie mam pasożytow w jelitach #łuszczyca #kosmetyki #mama #macierzyństwo #macierzyństwobezściemy #macierzynstwobezlukru #dc #dlaciebie #fyp ♬ i like the way you kiss me - Artemas

Influencerka pokazuje także światełko w tunelu: szansę dla chorych.

"Ja aktualnie dostałam szansę kwalifikacji do leczenia biologicznego, którego wyniki są powalające i w większości przypadków gwarantują remisję choroby na lata! Życzę tego każdemu z tą przypadłością" - dodała.

2. Łuszczyca w ciąży

Łuszczyca to przewlekła niezakaźna choroba zapalna, która charakteryzuje się pojawianiem na skórze czerwonobrunatnych grudek pokrytych srebrzystą łuską. Szacuje się, że występuje u około 2 proc. Europejczyków i tak samo często rozpoznawana jest u kobiet, jak i u mężczyzn.

Przebieg łuszczycy u kobiet w ciąży jest zróżnicowany. Według literatury medycznej u 30-40 proc. ciężarnych choroba ma łagodniejszy przebieg, a u 20 proc. - bardziej nasilony.

Kobiety w ciąży chorujące na łuszczycę powinny stosować łagodne preparaty pielęgnacyjne o właściwościach nawilżających i odżywiających. Zalecane jest też u nich złuszczanie naskórka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze