Trwa ładowanie...

Polska położna nagrała bliźnięta. "Nie wiedziały, że się urodziły"

Avatar placeholder
14.01.2023 11:53
Nie wiedziały, że się urodziły
Nie wiedziały, że się urodziły (YouTube)

Położna nagrała pierwszą kąpiel bliźniaków i opublikowała na YouTubie. Nie spodziewała się jednak, że wideo stanie się wiralem. Wszystko dlatego, że dzieci w dalszym ciągu przytulają się tak, jakby nie wiedziały, że już się urodziły.

Nie wiedziały, że się urodziły. Niesamowite nagranie podbiło Internet
Nie wiedziały, że się urodziły. Niesamowite nagranie podbiło Internet (YouTube)

1. Nagranie podbiło serca internautów

Mimo że nagranie zostało opublikowane w 2013 roku, wciąż robi furorę w internecie, a o jego popularności najlepiej świadczy wskaźnik wyświetleń - obejrzało go już 1,5 miliona użytkowników.

Bohaterami wideo są francuskie bliźnięta, które podczas swojej pierwszej kąpieli po narodzinach wzruszyły położne. Maluchy bowiem przytulają się w taki sposób, jakby wciąż były w łonie matki.

- Kąpiel bliźniaków nagrałam całkowicie przypadkowo, w czasie pracy - powiedziała Magdalena Borowska, położna.

- Chciałam stworzyć maluchom warunki jak najbardziej podobne do tych, które miały w brzuchu mamy, odtworzyć wody płodowe, w których dzieci przebywały przez kilka miesięcy - tłumaczy Sonia Rochel, która kąpała bliźnięta.

2. Kąpiel noworodków

Obie położne przyznają, że popularność nagrania całkowicie je zaskoczyła. Nie spodziewały się takiego zainteresowania ze strony internautów.

- Jestem zaskoczona popularnością nagrania. Gdy wrzucałam je do Internetu, myślałam, że obejrzy je kilka osób. Popularność przerosła moje wszelkie oczekiwania. Mama dzieci również jest bardzo zaskoczona i szczęśliwa, że jej pociechy stały się tak sławne tuż po urodzeniu - mówi Borkowska.

Zobacz film: "Chłopiec cudem przeżył. Wbiegł wprost pod koła samochodu"

Jak zaznacza, nagranie może być też doskonałym źródłem wiedzy. Obrazuje, jak mogą zachowywać się dzieci w łonie matki. Thalasso Baby Bath to rewolucyjna metoda kąpieli noworodka. Polega na delikatnym masowaniu i głaskaniu, niemal całkowicie zanurzonych noworodków w wodzie (łącznie z oczkami), tak, aby poza lustrem wodą znajdowały się jedynie usta i nosek, by dziecko mogło swobodnie oddychać.

Bliźnięta podczas kąpieli
Bliźnięta podczas kąpieli (YouTube)

Kąpiel trwa ok. 10-15 minut i nie używa do tego żadnych kosmetyków. Thalasso Baby Bath jest przeznaczone dla maluchów w wieku poniżej dwóch miesięcy i jej celem jest odtworzenie warunków z łona matki. Pomysłodawczynią tej techniki jest Sonia Rochel. Kobieta przestrzega rodziców, aby na własną rękę nie stosowali tej metody, gdyż brak wprawy, może narazić maluszka na niebezpieczeństwo.

Pierwsze kąpiele to dla świeżo upieczonych rodziców ogromne wyzwanie. Towarzyszą im obawy i niepewność. Jednak po pewnym czasie wieczorne kąpiele staną się prawdziwą przyjemnością zarówno dla nich, jak i dla dziecka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze