Pomylili raka z działaniem szczepionki. Zostało jej kilka miesięcy życia
Katie Pritchard to 37-letnia mama dwójki dzieci, która pewnego dnia znalazła w swoim ciele wyraźny guzek. Lekarze uspokajali ją i zapewniali, że nie ma się czym martwić. Dopiero po czasie zorientowała się, że zostało jej kilka miesięcy życia.
1. Dwie błędne diagnozy lekarzy
Katie Pritchard to 37-letnia mama i żona. Jej życie zmieniło się, gdy na początku 2022 roku wyczuła w okolicach intymnych guzek. Od razu udała się do lekarza, który uznał, że nie ma się czym martwić, a guzek to zapewne nietypowy objaw skórny po podanej szczepionce przeciwko COVID-19. Nie uspokoiło to jednak kobiety, która postanowiła zasięgnąć opinii drugiego specjalisty.
W kolejnym gabinecie lekarskim Katie usłyszała, że guzek może być objawem obniżenia się pęcherza moczowego, co jest najpewniej skutkiem przejścia kilku ciąż. W takim przypadku bywa, że w przedniej ścianie pochwy tworzy się wybrzuszenie, które można wyczuć pod palcami. Lekarz zasugerował, że może być to także objaw choroby przenoszonej drogą płciową.
Katie trudno było uwierzyć w tę wersję. Powiedziała lekarzowi, że od 17 lat współżyje z tym samym partnerem.
Ponownie wyszła z gabinetu zaniepokojona. W końcu trafiła na ginekologa, który po przeprowadzeniu dogłębnej diagnozy stwierdził, że kobieta ma raka szyjki macicy. Katie zaczęła leczenie onkologiczne za pomocą chemioterapii i brachyterapii. Wyglądało na to, że wygrała z chorobą.
Pod koniec roku stawiła się na badania kontrolne. Niestety, nowotwór powrócił.
2. Zostało jej kilka miesięcy życia
Katie usłyszała od lekarzy, że zostało jej tylko kilka miesięcy życia. Wyniki wskazywały, że rak powrócił, jednak jej rodzina wciąż nie traci nadziei i zbiera fundusze na leczenie prywatne.
"Rak rozprzestrzenił się teraz na jej płuca, kości i miednicę. Rozpoczęła leczenie paliatywne na NHS, co jest wyniszczające. Jest jednak nadzieja. Istnieje Lek Trial, za który Katie będzie musiała zapłacić prywatnie 6 tys. funtów co 3 tygodnie" - pisze mąż kobiety w opisie zbiórki charytatywnej na portalu gofundme.com.
Rak szyjki macicy jest jednym z najczęściej występujących nowotworów wśród kobiet. Rocznie w Polsce jest diagnozowany u około 2,5 tys. kobiet, z czego 1,6 tys. umiera. Pamiętaj o regularnych badaniach u ginekologa.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl