Trwa ładowanie...

To nie fotomontaż. Urodziła się z dodatkową parą rąk i nóg

Avatar placeholder
30.05.2022 16:54
Urodziła się z dodatkową parą rąk i nóg
Urodziła się z dodatkową parą rąk i nóg (Twitter)

Dwuletnia dziewczynka przyszła na świat z dodatkową parą rąk i nóg. Rodzice na krótkim nagraniu pokazali, jak wygląda życie ich pociechy. Obecnie zbierają pieniądze na operację usunięcia kończyn.

spis treści

1. Urodziła się z dodatkową parą rąk i nóg

Dwuletnia dziewczynka pochodząca z wioski Hemda (Indie), urodziła się z dodatkową parą rąk i nóg.

Rodzina dziecka nagrała wideo, na którym widać jak mama kołysze dziewczynkę. Dodatkowe kończyny "wyrastają" z tali malucha.

Zobacz film: "Mały głos, wielka sprawa"
Urodziła się z dodatkową parą rąk i nóg
Urodziła się z dodatkową parą rąk i nóg (Twitter)

- Mówią o naszej córeczce pajączek. Ciągle jej dokuczają - twierdzą.

Rodzice próbują zebrać fundusze na operację usunięcia kończyn, która daje nadzieję na normalne życie dla ich dziecka.

Niestety to nie jedyny taki przypadek. W północnej części Indii, w Gorakhpur, na świat przyszedł chłopiec, który miał cztery nogi i dwa penisy. Na szczęście, udało się przeprowadzić ratującą życie malucha operację.

W Pindwara, w zachodniej części Indii, urodził się chłopiec, który również miał cztery nogi i dwa penisy. Zszokowana rodzina chciała go zrzucić w przepaść. Lekarzom udało się zabrać go do szpitala i zoperować. Dzisiaj chłopiec jest zdrowy i rozwija się prawidłowo.

2. Mutacje genetyczne u niemowląt

Wady wrodzone i mutacje genetyczne wśród niemowląt w Indiach to nie rzadkość. Niestety ze względu na brak dostępu do medycyny i edukacji seksualnej takich dzieci stale przybywa. Kilka lat temu głośno było o dziewczynce z Uttar Pradesh, która "urodziła się z trąbą słonia".

Lakshmi po operacji
Lakshmi po operacji (Facebook)

Początkowo Lakshmi (została tak nazwana na cześć bogini) wywoływała strach wśród innych dzieci, które nie chciały się z nią bawić. Jednak wszystko się zmieniło, kiedy obecnie sześcioletnia dziewczynka została poddana operacji plastycznej. Rodzice chcą, by Lakshmi prowadziła jak najbardziej normalne życie i miała kolejne operacje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze