Trwa ładowanie...

31-letnia kobieta tuż po porodzie czuła się bardzo dobrze. Kilka godzin później zmarła

Avatar placeholder
30.11.2018 16:53
31-letnia kobieta tuż po porodzie czuła się bardzo dobrze. Kilka godzin później zmarła
31-letnia kobieta tuż po porodzie czuła się bardzo dobrze. Kilka godzin później zmarła

31-letnia kobieta urodziła w szpitalu córeczkę. Poród przebiegł bez żadnych komplikacji, dziecko przyszło na świat w pełni zdrowe, a matka czuła się dobrze. Niestety kilka godzin po porodzie kobieta zmarła. Nie wiadomo co było przyczyną śmierci.

Meg Johnson urodziła małą Eilee Kate o 2.40 w nocy. Cały czas był przy niej jej mąż – Nathan. Poród przebiegł bez żadnych komplikacji. Dziecko było zdrowe a matka czuła się bardzo dobrze. Pierwsze badania po porodzie nie wykazały żadnych zagrożeń.

Świeżo upieczeni rodzice byli bardzo szczęśliwi. Pozowali do zdjęć razem z córeczką, przyjmowali pierwszych gości. Wszystko wydawało się być w jak najlepszym porządku. Niestety około godziny 9.00 nad ranem, sytuacja diametralnie się zmieniła.

Zobacz także:

Zobacz film: "Obowiązki lekarza w leczeniu chorób serca"

Meg zaczęła czuć się bardzo źle, jej stan gwałtownie się pogarszał. Tuż przed godziną 10.00 Megan nagle zmarła. Lekarze nie byli w stanie jej pomóc.

Zmarła kobieta kilka lat temu przeszła operację przeszczepu serca. Wszystko przez poważne zapalenie mięśnia sercowego, którego doznała jeszcze kiedy była nastolatką. Lekarze są jednak przekonani, że to nie miało wpływu na jej tragiczną śmierć.

(instagram)

Megan jako zwolenniczka przekazywania organów po śmierci, uratuje życie blisko 50-ciu osobom oraz spowoduje, że dwie inne osoby odzyskają wzrok. Rozpoczęto zbiórki pieniędzy dla Nathana i małej Eilee. Udało się w szybkim czasie zgromadzić prawie 300 tys. dolarów i ta kwota cały czas rośnie.

(Instagram)

Rodzina i przyjaciele są w szoku. Nie mogą znaleźć odpowiedzi, dlaczego Meg musiała odejść. Lekarze nie potrafią wytłumaczyć tej sytuacji, gdyż z medycznego punktu widzenia wszystkie parametry życiowe były w normie. Istnieją tylko pewne przypuszczenia na ten temat.

Osoby, które cierpiały na zapalenie mięśnia sercowego, są zagrożone wystąpieniem kardiomiopatii okołoporodowej (PPCM). Jest to niezwykle trudna do wykrycia dysfunkcja serca. Kardiomiopatia okołoporodowa rozwija się w ostatnim miesiącu ciąży lub okresie pierwszych pięciu miesięcy po urodzeniu dziecka.

Przyczyny pojawiania się tej choroby nadal nie są dobrze znane i opisane. Rokowanie u osób, które już zachorowały na PPCM, także nie zostało do tej pory dobrze zdefiniowane. Istnieje prawdopodobieństwo, że Megan dotknęłą ta bardzo rzadka choroba i to ona spowodowała jej śmierć.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.