Trwa ładowanie...

Czuła, jakby była w ciąży z 10 dzieci. Guz ważył niemal 50 kg

Avatar placeholder
30.03.2023 14:27
Czuła, jakby była w ciąży z 10. dzieci. Guz ważył prawie 50 kg
Czuła, jakby była w ciąży z 10. dzieci. Guz ważył prawie 50 kg (YouTube)

Allison Fisher długo borykała się z bólami brzucha, nieregularnymi miesiączkami i coraz większą wagą. Bała się jednak pójść do lekarza, by dowiedzieć się, co jest powodem tych objawów. Okazało się, że torbiel na jajniku ma pół metra średnicy i waży prawie 50 kg. - Czułam się tak, jakbym była w ciąży z dziesięcioraczkami - mówi.

spis treści

1. Nietypowe objawy

Allison Fisher z Jacksonville na Florydzie (USA) w wieku 14 lat zaczęła szybko przybierać na wadze i borykać się z problemami hormonalnymi. Pierwsze krwawienie menstruacyjne miała dopiero trzy lata później - w wieku 17 lat. Dziewczyna krwawiła ponad rok.

Od tamtej pory regularnie zmagała się z bólami, wzdęciami, a jej brzuch stał się duży i bardzo twardy. Nieznajomi byli przekonani, że nastolatka jest w ciąży. Bała się jednak pójść do lekarza ze względu na koszty, ponieważ nie była ubezpieczona.

- Czułam się, jakbym była w ciąży z dziesięciorgiem dzieci. Nie mogłam leżeć na brzuchu, czułam się, jakby wszystkie moje narządy były miażdżone - powiedziała w rozmowie z telewizją News4Jax.

- Był to także szczyt pandemii i bałam się wyjść z domu, ponieważ nie miałam ubezpieczenia zdrowotnego, więc całkowicie zignorowałam moje problemy - dodała.

Allison z lekarzami
Allison z lekarzami (Facebook)

Allison zdecydowała się na wizytę, dopiero gdy u jej matki Eileen zdiagnozowano nowotwór. Widziała, co musiała przejść podczas leczenia i nie chciała, żeby i ją spotkał taki los.

2. Ogromna torbiel jajnika

W listopadzie 2021 roku Allison udała się do szpitala Ascension St. Vincent's Riverside w Jacksonville, gdzie badania ujawniły olbrzymią torbiel jajnika, która będzie wymagać operacji. Guz miał bowiem 50 cm średnicy.

Zobacz film: "Guz ważył 50 kg"

Jednak tuż przed Bożym Narodzeniem Allison trafiła na ostry dyżur z bardzo silnym krwawieniem z pochwy. Konieczne było jak najszybsze wykonanie operacji w celu usunięcia guza. Wtedy też okazało się, że ważył 47 kg, co stanowiło jedną piątą masy ciała kobiety.

- Guzy tej wielkości są niezwykle rzadkie, więc gdy tylko poznałem Allison, wiedziałem, że będzie to praca zespołowa - powiedział dr Martin Martino, chirurg prowadzący.

- Pacjentka wymagała opieki specjalistów z intensywnej terapii, ginekologii onkologicznej oraz sztabu pielęgniarek, a później także dietetyków, którzy pomogli jej w pierwszych dniach po operacji - dodał i zaznaczył, że szczęśliwie udało im się uratować jeden z jajników, więc Allison będzie miała szansę na dziecko.

Obecnie Allison uczy się jeździć samochodem. Wkrótce podda się także operacji pomostowania żołądka, aby uporać się z wagą. Przed usunięciem torbieli ważyła bowiem 226 kg, teraz 181 kg. Jej celem jest osiągnięcie wagi poniżej 90 kg.

Allison Fisher
Allison Fisher (YouTube / News4JAX The Local Station)

- Pierwsze, co zauważyłam po operacji, to moje stopy, a nie widziałam ich od lat. Czuję się też o wiele lżejsza i mogę robić rzeczy, których do tej pory nie byłam w stanie - powiedziała.

- Mam nadzieję, że moja historia pokaże kobietom, że nie warto zwlekać z wizytą u lekarza. Ignorując problemy, straciłam kilka lat – podsumowała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze