Trwa ładowanie...

Impotencja a nerwica

Avatar placeholder
27.06.2019 08:06
Impotencja a nerwica
Impotencja a nerwica (123rf)

Wystąpienie nerwicy może być również początkiem zaburzeń erekcji. Pojawia się wówczas mechanizm błędnego koła. Nerwica jest przyczyną impotencji. Ta zaś potęguje odczucia lękowe i stres. Czynniki te jeszcze bardziej pogarszają stan psychiczny. Impotencja wywołana przez nerwicę wymaga odpowiedniej psychoterapii.

spis treści
Impotencja może stać się przyczyną zaburzeń nerwicowych
Impotencja może stać się przyczyną zaburzeń nerwicowych

1. Samonapędzające się błędne koło

Mechanizm błędnego koła jest charakterystyczny dla zaburzeń nerwicowych. Jest to szczególnie bolesne w sytuacji, gdy rozpoczęliśmy nową relację seksualną. Negatywne odczucia sprawiają, że przestajemy cieszyć się z seksualnych igraszek. Prześladuje nas wizja porażki. W ten sposób osiągnięcie erekcji staje się jeszcze bardziej nieosiągalne. Ciągła gonitwa myśli obniża podniecenie seksualne. Jedyną formą zaspokojenia staje się masturbacja. Tego typu sytuacje wzmacniają tylko stany lękowe i nerwicowe.

2. Nie taki diabeł straszny

Frustracja seksualna wynikająca z niemożności osiągnięcia orgazmu wymaga najczęściej psychoterapii. Owocna może stać się również wizyta u seksuologa. Nie warto jednak szukać pomocy w używkach. Bardzo często panowie odprężają się podczas spożywania alkoholu. Jest to jednak tylko pozorny relaks, który w efekcie potęguje problemy. Lekarze zalecają często trening relaksacyjny. Warto spowolnić, odpocząć, zatrzymać się na chwilę. Jeśli chcemy nawiązać relację seksualną, poczekajmy, aż nasza sytuacja się ustabilizuje. Pamiętajmy, że poprawa może nastąpić już po kilku sesjach terapeutycznych.

Zobacz film: "Ciekawe gry i zabawy dla całej rodziny"

Zobacz także:

3. Właściwa reakcja partnerki

Odpowiednia reakcja partnerki powinna być oparta na zrozumieniu. Aby współżycie układało się znakomicie, potrzebna jest rozmowa i okazanie wsparcia. Nigdy nie wolno śmiać się z partnera. Problem należy traktować poważnie i zawsze wskazywać na pozytywny efekt podjętej terapii.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze