Naturalne sposoby na poprawę kondycji oczu
Czasem każdy z nas ma worki pod oczami. Przyczyny ich pojawiania się są różne. Jednak najczęściej powstają w wyniku niewyspania. Odpowiednia ilość snu i dieta to skuteczny sposób na poprawę kondycji oczu. Na wzrok bardzo dobrze wpływa beta-karoten, świetlik, rumianek borówka amerykańska.
1. Lepsza kondycja oczu
Coraz większym powodzeniem cieszą się naturalne metody dbania o wzrok. Okazało się, że substancje aktywne, które są obecne w roślinach i ziołach, dają zaskakujące efekty, jeśli chodzi o leczenie i profilaktykę wzroku. Jest możliwe, że już niedługo nikogo nie będą martwiły worki pod oczami. Przyczyna ich pojawiania się jest znana, ale może będzie możliwa skuteczna walka z nimi?
W chwili obecnej warto skupić się na swoim wzroku i poprawie kondycji oczu. W dbaniu o lepszy wzrok warto zainteresować się roślinami bogatymi w beta-karoten. Stosowany jest on z powodzeniem zarówno w profilaktyce, jak i w leczeniu krótkowzroczności, odwarstwiania siatkówki, zaniku nerwu wzrokowego, niedowidzenia zmierzchowego, które zwane jest kurzą ślepotą. W beta-karoten bogata jest marchew, papryka, sałata, brokuły i szpinak.
Trzeba pamiętać też o tym, że:
- ulgę dla zmęczonych oczu przynoszą też okłady ziołowe. W przypadku zapalenia spojówek szczególnie pomocne są okłady ze świetlika łąkowego. Na dodatek jest on bardzo popularnym składnikiem kropli do oczu. Stosuje się go także w leczeniu jęczmienia i w przypadkach pojawienia się nadwrażliwości na światło. Razem ze świetlikiem łąkowym stosowany jest chaber bławatek, który pomaga na zmęczenie oczu i może być stosowany w zapaleniu spojówek. Dobre efekty można osiągnąć, stosując okłady z rumianku szlachetnego. Doskonale sprawdza się przy zmęczeniu wzroku i zapaleniu spojówek.
To też warto wiedzieć
- bardzo dobre działanie na wzrok ma też borówka amerykańska. Polepsza ona widzenie nocne. Aby jej działanie było skuteczne i aby wpłynęła na poprawę kondycji oczu, powinna być jedzona systematycznie. Spożywać należy owoce świeże lub mrożone. Jeśli będą poddane obróbce termicznej, stracą swoje właściwości lecznicze. Najlepiej jest więc jeść ją prosto z krzaka.
- na zmęczone oczy można stosować też pyłek pszczeli. W jego składzie jest ponad 250 składników chemicznych. Są tam też mikroelementy, witaminy, kwasy organiczne, tłuszcze, rutyna, olejki eteryczne oraz ryboflawiny. Dzięki nim pyłek pszczeli poprawia jakość widzenia.