Syndrom sercowych pośladków. Pojawia w szczególnym momencie życia
Ciąża zmienia kobiece ciało, które po rozwiązaniu nie zawsze jest takie, jak byśmy chciały. Płaska pupa po ciąży, określana także syndromem sercowych pośladków, to częsty problem, z którym próbują walczyć nie tylko świeżo upieczone mamy. Jak się go pozbyć i sprawić, by pośladki znów nabrały kształtu?
1. Ciało kobiety po ciąży
Intensywne dziewięć miesięcy ciąży sprawia, że kobieca sylwetka wygląda inaczej. Z tego powodu wiele kobiet po urodzeniu dziecka ma kompleksy, które w głównej mierze dotyczą nadprogramowych kilogramów, a tych wcale nie jest łatwo się pozbyć. W takich sytuacjach nie pomaga wyidealizowany obraz matki, publikowany w mediach społecznościowych. Matki, która jest nie tylko wypoczęta, ale również ma idealne ciało.
Tymczasem rzeczywistość bywa różna. Rozstępy, obwisłe piersi po karmieniu, wystający brzuszek czy też problemy z kontrolowaniem pęcherza moczowego to tylko niektóre z problemów. Jest jeszcze jedna rzecz, która spędza sen z powiek niejednej kobiecie: płaskie pośladki.
2. Syndrom sercowych pośladków
Syndromem sercowych pośladków określa się sytuację, w której kobiece pośladki są spłaszczone i wyglądem przypominają serce o nieidealnych proporcjach. Znana trenerka wskazuje, czym spowodowany jest taki stan rzeczy:
- To częsty problem po porodzie. Wciąganie brzucha, często, gdy nie podoba ci się wygląd brzucha po dziecku, i podwijanie pupy, często podczas noszenia dziecka lub zaciskanie, aby zapobiec nieszczelności pęcherza, to główne przyczyny płaskiej pupy u mamy - tłumaczy Christina Nikki Bergen, którą na Instagramie obserwuje 330 tys. osób.
Trenerka w dużej mierze skupia się na pomocy kobietom w ciąży, a także paniom w okresie poporodowym oraz okołomenopauzalnym.
3. Ćwiczenia poprawiające kształt pośladków
Trenerka ma radę dotyczącą kształtowania pośladków. Odpowiednie ćwiczenia są w stanie zmienić ich wygląd. Christina Nikki Bergen pokazuje, że nie muszą być one skomplikowane. Wystarczy kilka prostych ruchów, których celem jest rozciąganie oraz kurczenie mięśni pośladków. W tym celu kobieta używa bloku do jogi.
Ważne jest nie tylko wykonywanie odpowiednich ćwiczeń, ale również systematyczność. Efekt nie będzie bowiem natychmiastowy i tak jak w przypadku innych treningów, trzeba być cierpliwym i nie poddawać się.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl