Trwa ładowanie...

Wyniki badania krwi i moczu, które świadczą o alergii

Avatar placeholder
14.10.2020 16:01
Wyniki badania krwi i moczu, które świadczą o alergii
Wyniki badania krwi i moczu, które świadczą o alergii

Analiza krwi w przypadku podejrzenia alergii jest podstawowym badaniem, jakie należy wykonać. Najczęściej lekarz alergolog zleca badanie moczu, rozmaz białkokrwinkowy i morfologię krwi. Szybkie wykonanie tego typów testów pomoże w rozpoznaniu rodzaju alergii, dobraniu leków i ewentualnego zabiegu odczulania. Oczywiście o badaniach zadecyduje lekarz prowadzący. Niestety, diagnoza alergii nie jest łatwa, należy więc uzbroić się w cierpliwość.

spis treści
W przypadku podejrzenia alergii wykonuje się badanie krwi
W przypadku podejrzenia alergii wykonuje się badanie krwi

1. Badanie krwi a alergia

Kiedy pojawią się pierwsze objawy alergii, należy zdecydować się na wizytę u lekarza, który przy większych wątpliwościach zleci badanie krwi pod kątem uczulenia. Celem morfologii krwi i rozmazu białkokrwinkowego jest wspieranie całej diagnostyki alergii. Badanie krwi umożliwi określenie liczby eozynofili, czyli odmiany krwinek białych. Ich głównym zadaniem jest eliminacja nie tylko pasożytów, ale również reakcji alergicznych.

Zobacz film: "Jak twój maluszek rozwija się w brzuchu?"
Najbardziej przydatne produkty łagodzące objawy alergii
Najbardziej przydatne produkty łagodzące objawy alergii [9 zdjęć]

Jeśli objawy alergii sprawiają, że pocierasz oczy, krople mogą pomóc. Łagodzą one stany zapalne, swędzenie,

zobacz galerię

2. Badanie moczu a alergia

W jakim celu wykonuje się tego rodzaju badanie? Przede wszystkim po to, aby sprawdzić, czy nie występuje u pacjenta białkomocz, czyli utrata białka w moczu. Skutkiem ubocznym alergii może być powstawanie zespołu nerczycowego.

Zobacz także:

Badanie moczu i krwi pozwala na ustalenie, czy chory cierpi na alergię. Ważna jest także obserwacja organizmu i wyłapywanie innych objawów świadczących o reakcji alergicznej, ponieważ podwyższona liczba przeciwciał może oznaczać również inne choroby, np. mukowiscydozę.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.