Wyniki badania krwi i moczu, które świadczą o alergii
Analiza krwi w przypadku podejrzenia alergii jest podstawowym badaniem, jakie należy wykonać. Najczęściej lekarz alergolog zleca badanie moczu, rozmaz białkokrwinkowy i morfologię krwi. Szybkie wykonanie tego typów testów pomoże w rozpoznaniu rodzaju alergii, dobraniu leków i ewentualnego zabiegu odczulania. Oczywiście o badaniach zadecyduje lekarz prowadzący. Niestety, diagnoza alergii nie jest łatwa, należy więc uzbroić się w cierpliwość.
1. Badanie krwi a alergia
Kiedy pojawią się pierwsze objawy alergii, należy zdecydować się na wizytę u lekarza, który przy większych wątpliwościach zleci badanie krwi pod kątem uczulenia. Celem morfologii krwi i rozmazu białkokrwinkowego jest wspieranie całej diagnostyki alergii. Badanie krwi umożliwi określenie liczby eozynofili, czyli odmiany krwinek białych. Ich głównym zadaniem jest eliminacja nie tylko pasożytów, ale również reakcji alergicznych.
2. Badanie moczu a alergia
W jakim celu wykonuje się tego rodzaju badanie? Przede wszystkim po to, aby sprawdzić, czy nie występuje u pacjenta białkomocz, czyli utrata białka w moczu. Skutkiem ubocznym alergii może być powstawanie zespołu nerczycowego.
Zobacz także:
Badanie moczu i krwi pozwala na ustalenie, czy chory cierpi na alergię. Ważna jest także obserwacja organizmu i wyłapywanie innych objawów świadczących o reakcji alergicznej, ponieważ podwyższona liczba przeciwciał może oznaczać również inne choroby, np. mukowiscydozę.