Trwa ładowanie...

Zobaczyła dziurę w podniebieniu niemowlaka. Młoda mama natychmiast zabrała go do szpitala

 Maria Krasicka
14.04.2022 12:24
Podniebienie Harveya
Podniebienie Harveya (Facebook)

Młoda mama była przerażona, kiedy zobaczyła, że w podniebieniu jej synka jest dziura. Kobieta nigdy wcześniej jej nie zauważyła, a kiedy chciała się bliżej przyjrzeć, maluch zaczynał przeraźliwie płakać. Dopiero na pogotowiu okazało się, co tak naprawdę mu dolega. "Musiałam przełknąć dumę".

1. Dziura w podniebieniu

Becky Stiles doczekała się trzech synów. Kobieta była pewna, że widziała już wszystko i nic nie jest w stanie jej zaskoczyć. Kiedy jednak przewijała najmłodszego z nich, 10-miesięcznego Harveya, zobaczyła coś dziwnego. W jego podniebieniu była dziura.

Kobieta od razu spanikowała. Jak przyznaje, była tak przerażona, że bała się zbadać dokładniej dziwny objaw, a chłopiec coraz bardziej płakał. Zapłakana zawołała swojego męża, by zajrzał do buzi synka z latarką.

Podniebienie Harveya
Podniebienie Harveya (Facebook)

Jednak mimo to nie byli w stanie stwierdzić, co się dzieje z dzieckiem. Postanowili zabrać Harveya prosto do szpitala, żeby to sprawdzić.

2. Problem zdiagnozowała pielęgniarka

Na miejscu przerażona mama starała się wszystko wyjaśnić w rejestracji. Od razu skierowano ją do specjalisty, lecz wcześniej dziecko musiała zbadać pielęgniarka. Wtedy okazało się, co naprawdę dolega maluszkowi.

- Pielęgniarka powiedziała, żebym wzięła od niej latarkę i rzuciła okiem. Po około 30 sekundach patrzenia powiedziała, że obie patrzymy na naklejkę – mówi Becky. - Włożyła palec do jego ust i wyciągnęła ją. Byłam strasznie zawstydzona, ale tak mi ulżyło, że nic mu nie jest, śmiałam się i płakałam jednocześnie – dodaje.

Naklejka
Naklejka (Facebook)

Mimo że Becky była przerażona, personel medyczny uznał całą sytuację za zabawną. Pielęgniarka, śmiejąc się, zauważyła nawet, że nie miała wcześniej okazji zoperować rozszczepu podniebienia w drzwiach SOR-u.

- Wracając do domu, musiałam przełknąć dumę i ponownie poinformować całą rodzinę o jego stanie. Musieli wiedzieć, że tak naprawdę nie ma dziury w podniebieniu – mówi. – Za to polubił naklejki – podsumowuje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze