Trwa ładowanie...

Depresja atypowa

Avatar placeholder
17.05.2019 11:32
Depresja atypowa
Depresja atypowa (123rf)

Wyróżnia się wiele rodzajów depresji. Niektóre z nich mają łagodne objawy i łatwiej je zwalczyć, inne pozostają z nami do końca życia i wymagają leczenia szpitalnego. Depresja atypowa jest jedną z powszechniejszych. Nastrój i samopoczucie osoby cierpiącej na ten rodzaj depresji zależy od wiadomości, które do niej docierają. Jeżeli są dobre – będzie szczęśliwa, jeżeli są złe – nastrój gwałtownie się obniży. Jakie są przyczyny depresji atypowej?

spis treści

1. Najczęstsze przyczyny depresji atypowej to:

Depresja atypowa to najpowszechniejszy rodzaj depresji
Depresja atypowa to najpowszechniejszy rodzaj depresji

2. Objawy depresji atypowej to:

Zobacz film: "Jak dbać o siebie w czasie ciąży?"
  • Problemy z utrzymaniem stałej wagi.
  • Senność.
  • Zmęczenie.
  • Uczucie ciężkości.
  • Wrażliwość na krytykę innych.

3. Jak wyjść z depresji atypowej?

To musisz wiedzieć:

Leczenie w przypadku depresji atypowej to najczęściej psychoterapia. Leki antydepresyjne mogą powodować liczne skutki uboczne. Dodatkowo należy przestrzegać wówczas ścisłej diety. Wydaje się zatem, że kontakt z psychiatrą to najlepsze rozwiązanie. Ponadto, specjalista rozpozna dokładnie typ depresji, na którą cierpi chory i zleci odpowiednią terapię. W przypadku depresji istotne jest także wsparcie bliskich. Świadomość, że nie jest się samym w chorobie jest dla pacjenta bardzo ważna. Kolejnym czynnikiem jest zrozumienie. Nie należy powtarzać osobie chorej na depresję, że wszystko będzie dobrze, że wszystko się jakoś ułoży. Świadczy to bowiem jedynie o tym, że nie mamy pojęcia, co ona przeżywa i jak się czuje. Wysłuchanie, motywowanie do kontaktów z lekarzami, bycie obok są zdecydowanie bardziej pomocne.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.