Trwa ładowanie...

Dziecko macha do rodziców na USG. Niesamowite nagranie (WIDEO)

Avatar placeholder
12.02.2019 07:42

Badanie USG pozwala na weryfikowanie, czy ciąża rozwija się prawidłowo. Dla rodziców ma dodatkowy atut, gdyż zdradza płeć dziecka jeszcze przed narodzinami. Coraz lepiej rozwinięta technika sprawia, że lekarze są w stanie dostrzec coraz więcej na monitorach.

Możliwe jest także wykonywanie zdjęć i nagrań, które dla rodziców stanowią bezcenne pamiątki. Badanie USG jest całkowicie bezpieczne dla matki oraz rozwijającego się płodu. To właśnie dzięki niemu po dodatnim wyniku testu ciążowego można stwierdzić, czy rzeczywiście wewnątrz macicy rozwija się płód.

Niekiedy plus na teście może być powodowany zaburzeniami hormonalnymi, ciążą obumarłą, ciążą biochemiczną czy też zmianami nowotworowymi lub zaśniadem groniastym.

Jeśli ciąża jest pojedyncza i bez powikłań, w trakcie jej przebiegu wystarczą trzy badania USG. W przypadku ciąż mnogich lub wcześniejszych poronień u matki, lekarze zwykle zalecają częstszą diagnostykę i weryfikację stanu płodu lub płodów.

Badania USG pozwalają na wcześniejsze wykrycie wad u płodu. Jeżeli są to wady letalne, rodzice mają możliwość podjęcia decyzji o terminacji ciąży. Jeśli są to wady, które można operować, niekiedy przeprowadza się zabiegi nawet w trakcie życia płodowego. Pozwala to po narodzinach utrzymać dziecko przy życiu, by wdrożyć dalsze leczenie, jeśli jest taka potrzeba. Niekiedy po zabiegu dokonanym u płodu, dziecko po narodzinach jest w stanie prawidłowo funkcjonować bez dalszej pomocy medycznej.

Czasami obraz, który pokazuje się na monitorze zaskakuje nie tylko rodziców, ale i specjalistów wykonujących USG. Tak było i tym razem.

Zobacz nasze WIDEO Obejrzyj niezwykle poruszające nagranie z badania USG.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze