Trwa ładowanie...

Księżna Kate jest w trzeciej ciąży. Zmaga się z Hyperemesis Gravidarum

 Magdalena Bury
30.11.2018 13:42
Księżna Kate spodziewa się trzeciego dziecka
Księżna Kate spodziewa się trzeciego dziecka (Facebook @Kate Middleton)

Para książęca oficjalnie poinformowała o tym, że spodziewa się trzeciego dziecka. Z tego powodu księżna Kate nie będzie mogła pojawiać się na wszystkich przyjęciach. Od początku ciąży cierpi na Hyperemesis Gravidarum, czyli niepowściągliwe wymioty ciężarnych.

1. Wymioty i nudności

Choroba, z którą zmaga się księżna Kate, występuje bardzo rzadko, bo u 1-2 proc. kobiet w ciąży. Jakie daje objawy? Nudności i wymioty. Nie są to jednak zwykłe poranne dolegliwości pojawiające się u wielu kobiet w ciąży. Kate często nie jest w stanie przyjąć nawet zwykłego posiłku. Ma problemy z piciem herbaty.

Sprawdź też:

Gdy dziecko się zgubi…

W efekcie w Hyperemesis Gravidarum może dojść do odwodnienia, które jest bezpośrednim zagrożeniem dla życia matki i dziecka. Noworodek jest narażony na deformację. Ciągłe wymioty pozbawiają ciężarnej płynu owodniowego, w którym się rozwija.

Zobacz film: "Księżna Kate w trzeciej ciąży"
Kate Middleton z małą Charlotte
Kate Middleton z małą Charlotte (Facebook @Kate Middleton)

Kobiety ze zdiagnozowanymi niepowściągliwymi wymiotami ciężarnych tracą do 10 proc. wagi ciała i nie przybierają na wadze tak jak powinny. W rezultacie w organizmie gromadzą się toksyny. Ciało stara się w ten sposób zrekompensować braki w dostarczaniu kalorii. Nie jest wiadome, ile kobiet w ciąży zmaga się z tym problemem. Uważa się jednak, że jest to ok. 100 ciężarnych rocznie.

Zobacz również:

Reaguj! Od tego zależy życie drugiego człowieka!

2. Leczenie szpitalne

W przypadku niepowściągliwych wymiotów ciężarnych ważne jest leczenie szpitalne. Pacjentki bez dożylnego podawania płynów i innych substancji odżywczych mogą stracić dziecko. Niemowlę może też urodzić się przedwcześnie bądź z niską masą urodzeniową.

Mały George niedługo będzie miał dwójkę rodzeństwa
Mały George niedługo będzie miał dwójkę rodzeństwa (Facebook @Kate Middleton)

Jakie są przyczyny pojawienia się niepowściągliwych wymiotów ciężarnych? Podwyższony poziom BHCG, czyli hormonu produkowanego w ciąży. Czynnikami ryzyka są też: nadwaga, genetyka czy ciąża bliźniacza.

Księżna Kate z tym samym problemem zmagała się już w dwóch pierwszych ciążach. Mamy nadzieję, że i tym razem wszystko się uda. Z niecierpliwością czekamy na kolejne royal baby!

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.