Trwa ładowanie...

Jej brzuch był coraz większy. Nie wiedziała, że jest w nim nie tylko dziecko

Avatar placeholder
15.12.2023 12:22
W ciążowym brzuchu nosiła nie tylko dziecko. Rosła szybciej niż maluch!
W ciążowym brzuchu nosiła nie tylko dziecko. Rosła szybciej niż maluch! (Twitter/ New York Post)

Pochodząca z USA Eve Lincoln była w swojej trzeciej ciąży, gdy jej brzuch zaczął rozrastać się do nienaturalnie dużych rozmiarów. Jej hormony sprawiły, że wyglądała, jakby miała zostać mamą bliźniaków. To, co miała w brzuchu, rosło jeszcze szybciej niż dziecko.

spis treści

1. W jej brzuchu rozwijało się nie tylko dziecko

36-letnia Amerykanka Eve Lincoln cieszyła się, że będzie mieć dziecko, aż nagle dowiedziała się w 7. tygodniu ciąży, że ma torbiel na prawym jajniku. Ze względu na to, że zmiana nie wyglądała na groźną i nie zaobserwowano żadnych objawów, lekarze z obawy o zdrowie dziecka odroczyli usunięcie zmiany.

Ciążowe hormony wpływały jednak nie tylko na noszone w brzuchu trzecie dziecko Eve, ale także zdiagnozowaną torbiel. Ich działanie wpłynęło na to, że cysta powiększała się w zawrotnym tempie. W 23. tygodniu ciąży torbiel miała już 17 cm średnicy.

2. Lekarze nie przewidzieli problemów

Zobacz film: "Czego unikać w ciąży?"

Eve oraz lekarze nie przewidzieli tego, że cysta stanie się ogromnym problemem. I to dosłownie, ponieważ rosła w zastraszającym tempie. Kobieta zauważyła, że jej brzuch staje się o wiele większy niż przy wcześniejszych ciążach. Torbiel miała wtedy już 9 cm.

- Lekarze nie zalecili operacji, jednak powiedzieli, że jeśli zacznę odczuwać ból, to powinnam wrócić na badania - opowiada 36-latka.

Zaczęła odczuwać skurcze z boku brzucha pod koniec drugiego trymestru ciąży. Lekarz kazał jej przyjechać już na następny dzień do szpitala. Kobieta jednak nie zdążyła, ponieważ w nocy ból był tak silny, że zemdlała. Każdy ruch powodował ogromne cierpienie.

3. Torbiel większa od dziecka

Tamtej nocy minął tydzień od ostatniej wizyty kontrolnej Eve. Okazało się, że zaledwie w ciągu 7 dni cysta powiększyła się aż o 5 cm. Ważyła aż 1,8 kg, a samo dziecko niecały kilogram. Po szeregu wykonanych badań okazało się, że na szczęście zmiana nie jest nowotworowa. Aby ulżyć cierpieniom kobiety, lekarze zdecydowali się na podjęcie operacji usunięcia cysty jeszcze w trakcie trwania ciąży.

Operacja była dość ryzykowna, przede wszystkim dla życia i zdrowia malucha. Na szczęście zakończyła się sukcesem i 36-latka może teraz spać spokojnie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze