Trwa ładowanie...

Odcień ust może powiedzieć wiele o stanie twojego zdrowia. To mogą być problemy z sercem czy wątrobą

 Aleksandra Miłosz
30.11.2018 18:40
Okazuje się, ze kolor ust może świadczyć o stanie twojego zdrowia
Okazuje się, ze kolor ust może świadczyć o stanie twojego zdrowia

Stopy, oczy czy dłonie – wygląd tych części ciała może powiedzieć wiele o stanie twojego zdrowia. Okazuje się jednak, że w ten sam sposób możesz wstępnie zdiagnozować choroby, patrząc na wygląd ust. Ich kolor zdradza bardzo wiele. Są sine, niebieskawe czy bordowe? Zdradzają, że w twoim organizmie jest coś nie tak.

1. Niebieskawe lub fioletowe

Nie masz się czym martwić, jeśli twoje usta robią się niebieskawe lub fioletowe w zimie. Spadek temperatury sprawia, że ich odcień może się zmienić. Jeśli jednak są fioletowe przez długi czas, a na dworze nie panują minusowe temperatury, to powód do zmartwień.

Jeśli twoje usta stają się niebieskawe, to masz prawdopodobnie problemy z układem oddechowym lub krążeniem. Fioletowe usta wskazują na to, że krążenie w ich obrębie jest zaburzone. Ponieważ może to świadczyć o poważnych problemach, warto skonsultować się z lekarzem.

2. Blade lub szarawe

Wbrew pozorom blade usta nie są domeną osób o bardzo jasnej karnacji. Świadczą za to o bardzo niskiej zawartości czerwonych krwinek we krwi. Jeśli oprócz bladych ust skarżysz się na zawroty głowy i ogólne osłabienie, to sygnał, aby pójść do lekarza – być może w twoim organizmie rozwija się poważna choroba.

Zobacz film: ""Coraz więcej Polek finansuje zabiegi medycyny estetycznej w systemie ratalnym""

Warto wprowadzić do swojej diety produkty bogate w żelazo: szpinak, suszone owoce czy czerwone mięso. To powinno poprawić wyniki krwi i uzupełnić braki czerwonych krwinek.

3. Bordowe

Bordowe usta mogą świadczyć z kolei o problemach układu trawiennego. Jeśli więc przybierają kolor czerwonego wina, warto sprawdzić, czy twój żołądek i jelita pracują właściwie. Być może należy oczyścić jelita ze złogów.

Powinieneś też unikać fast foodów i wysoko przetworzonych produktów. Zamiast nich wprowadź do diety jedzenie bogate w błonnik. Pomogą ci warzywa i owoce, produkty pełnoziarniste oraz chude mięso. Nie zapomnij też o piciu 2 litrów wody dziennie.

Zobacz także:

4. Czerwone

Okazuje się, że czerwony odcień ust nie jest pożądany z punktu widzenia zdrowia. Rubinowe wargi mogą świadczyć o problemach z nieświeżym oddechem. Mogą być też znakiem, że lubisz podjadać między posiłkami.

To z kolei może świadczyć o problemach z wątrobą. Zrezygnuj więc z "nadprogramowych" przekąsek i odciąż nieco ten organ, wybierając warzywa i chude mięso. Z pewnością poczujesz się lepiej. I pamiętaj, że to różowe usta świadczą o braku problemów zdrowotnych.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze