Trwa ładowanie...

Odkurzacze dla osób z alergią

Alergia jest już niemal powszechną chorobą, a liczba osób nią dotkniętych ciągle wzrasta. Trzeba więc robić wszystko, aby unikać styczności z alergenami i zapobiegać objawom. Czystość w mieszkaniu alergika jest podstawą, szczególnie jeśli mamy do czynienia z alergią na kurz i roztacza lub na sierść zwierząt.

Zobacz film: "Wypróżnianie niemowląt - częstotliwość"

spis treści
Odkurzacz dla alergika powienien mieć specjlany filtr
Odkurzacz dla alergika powienien mieć specjlany filtr

1. Wybór odkurzaczy dla alergików

Odkurzacze dla alergików powinny zawierać system filtracji, w którym filtry różnego rodzaju najlepiej oczyszczą powietrze. Ważne miejsce zajmują filtry HEPA – oczyszczają powietrze i absorbują zabrudzenia. Filtry takie powinny być wysokiej klasy (13). Świetne są też filtry elektrostatyczne – zatrzymują kurz.

Poznaj ukryte siedliska alergenów w domu
Poznaj ukryte siedliska alergenów w domu [10 zdjęć]

Masz reakcję alergiczną w domu? Czynniki takie jak pleśń, kurz i łupież zwierzęcy czają się na każdym

zobacz galerię

2. Zatrzymywanie kurzu w odkurzaczach dla alergików

Odkurzacze dla alergików powinny być szczelne, gdyż tylko wtedy nieoczyszczone powietrze zostanie zatrzymane w sprzęcie. Szczególnie użyteczne są odkurzacze na wodę. Ocenia się, że odkurzacze bezworkowe lepiej sprawdzają się w walce z roztoczami.

Zobacz także:

Oczywiście po każdym użyciu pojemniki należy opróżnić i umyć, a filtry regularnie zmieniać. Odkurzacze dla alergików powinny mieć również dużą moc silnika. Właściwość ta wpłynie na jakość filtrowania powietrza i zbierania kurzu. Ponadto ważnym ostatnio zagadnieniem staje się system centralnego odkurzania. Utrzymuje czystość, a przy tym jest zdrowy i bezpieczny. W specjalnym otworze ssącym montujemy rurę. Zbiornik z brudami nie znajduje się w pomieszczeniach.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.