Trwa ładowanie...

Odkurzacze dla osób z alergią

Avatar placeholder
02.06.2017 11:17
Odkurzacze dla osób z alergią
Odkurzacze dla osób z alergią

Alergia jest już niemal powszechną chorobą, a liczba osób nią dotkniętych ciągle wzrasta. Trzeba więc robić wszystko, aby unikać styczności z alergenami i zapobiegać objawom. Czystość w mieszkaniu alergika jest podstawą, szczególnie jeśli mamy do czynienia z alergią na kurz i roztacza lub na sierść zwierząt.

spis treści
Odkurzacz dla alergika powienien mieć specjlany filtr
Odkurzacz dla alergika powienien mieć specjlany filtr

1. Wybór odkurzaczy dla alergików

Odkurzacze dla alergików powinny zawierać system filtracji, w którym filtry różnego rodzaju najlepiej oczyszczą powietrze. Ważne miejsce zajmują filtry HEPA – oczyszczają powietrze i absorbują zabrudzenia. Filtry takie powinny być wysokiej klasy (13). Świetne są też filtry elektrostatyczne – zatrzymują kurz.

Zobacz film: "Wypróżnianie niemowląt - częstotliwość"
Poznaj ukryte siedliska alergenów w domu
Poznaj ukryte siedliska alergenów w domu [10 zdjęć]

Masz reakcję alergiczną w domu? Czynniki takie jak pleśń, kurz i łupież zwierzęcy czają się na każdym

zobacz galerię

2. Zatrzymywanie kurzu w odkurzaczach dla alergików

Odkurzacze dla alergików powinny być szczelne, gdyż tylko wtedy nieoczyszczone powietrze zostanie zatrzymane w sprzęcie. Szczególnie użyteczne są odkurzacze na wodę. Ocenia się, że odkurzacze bezworkowe lepiej sprawdzają się w walce z roztoczami.

Zobacz także:

Oczywiście po każdym użyciu pojemniki należy opróżnić i umyć, a filtry regularnie zmieniać. Odkurzacze dla alergików powinny mieć również dużą moc silnika. Właściwość ta wpłynie na jakość filtrowania powietrza i zbierania kurzu. Ponadto ważnym ostatnio zagadnieniem staje się system centralnego odkurzania. Utrzymuje czystość, a przy tym jest zdrowy i bezpieczny. W specjalnym otworze ssącym montujemy rurę. Zbiornik z brudami nie znajduje się w pomieszczeniach.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze