Trwa ładowanie...

Szkoda czasu na chorobę!

Avatar placeholder
25.04.2017 23:07
Szkoda czasu na chorobę!
Szkoda czasu na chorobę!

Każda niedyspozycja – nawet zwykłe przeziębienie – wiąże się z koniecznością rezygnacji z niektórych planów i spędzenia co najmniej kilku dni w domu. Jest to niezbyt atrakcyjna perspektywa, zwłaszcza gdy na co dzień jesteśmy stale w ruchu. Nic więc dziwnego, że mimo symptomów grypy lub przeziębienia 91% dorosłych Polaków przychodzi do pracy. Jako naród nie jesteśmy w tym względzie odosobnieni – jak wykazało światowe badanie VICKS Global C&F Survey, podobnie zachowują się Hiszpanie (94,6%), Francuzi (88,7%) i Rosjanie (91,2%). Gdy zdarza się nam zachorować, najchętniej sięgamy po leki o kompleksowym działaniu, zwalczające więcej niż jeden objaw przeziębienia lub grypy – tak postępuje 60% Polaków.

1. Dlaczego nie lubimy chorować?

Międzynarodowe badanie VICKS Global C&F Survey pokazało, że najczęściej zmagamy się z takimi przypadłościami, jak przeziębienie (87,5%), nieżyt nosa (54%) oraz grypa (50,3%), a uciążliwe objawy utrzymują się przez co najmniej sześć dni. Po wystąpieniu symptomów przeziębienia lub grypy Polacy konsultują się z lekarzem (78%) lub farmaceutą (57,7%), licząc na skuteczną pomoc w zwalczeniu nieprzyjemnych dolegliwości. Szybki powrót do zdrowia to priorytet, pozwala bowiem na powrót do normalnego rytmu dnia i wykonywanie ulubionych czynności. Aż 72,9% Polaków przyznaje, że w czasie choroby najbardziej doskwiera im konieczność rezygnacji z rodzinnych wyjść. Żal im również ulubionego hobby (44,8%) oraz obowiązków domowych (72,1%).

Chęć uniknięcia wyrzeczeń związanych z chorobą sprawia, że działania profilaktyczne cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków. Rośnie liczba osób uprawiających sport (ok. 36%) – aktywność fizyczna poprawia kondycję i wzmacnia odporność.

2. Jak leczyć przeziębienie i grypę?

Badania zlecone przez markę VICKS wykazały, że aż 64% osób co najmniej raz otrzymało antybiotyki do walki z objawami grypy lub przeziębienia. Leki tego typu działają skutecznie, ale w przypadku infekcji bakteryjnych – nie są, niestety, w stanie pomóc osobom zmagającym się z infekcjami wirusowymi, takimi jak przeziębienie lub grypa. Z tego właśnie powodu aż 66% Polaków sięga po leki dostępne bez recepty. Szczególnie bogatą ofertę preparatów na objawy przeziębienia i grypy posiada marka VICKS. Produkty lecznicze VICKS zawierają naturalne substancje pomocnicze (aloes, imbir, mentol, miód, wyciąg z eukaliptusa), dzięki czemu są przyjemne w stosowaniu. W ich składzie znajdują się również substancje aktywne (np. paracetamol), dzięki czemu efektywnie zwalczają nawet sześć objawów chorobowych. Produkty VICKS są dostępne w kilku wariantach, dopasowanych do potrzeb pacjentów. Są to między innymi: maść VICKS VapoRub na zatkany nos i kaszel, napój VICKS SymptoMed Complete (zwalcza objawy grypy i przeziębienia oraz mokry kaszel), pastylki do ssania VICKS MedDex na suchy kaszel oraz aerozol do nosa VICKS Sinex Aloes i Eukaliptus.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.